Закарпатські рятувальники відзначили своє професійне свято

Опубліковано:

Сьогодні, 16 вересня, напередодні Дня рятівника, яке в державі офіційно відзначається 17 вересня, закарпатські рятувальники відзначили своє професійне свято. Урочистості проходили на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління  ДСНС України у Закарпатській області. Привітати рятувальників прийшло чимало поважних гостей. Серед них: голова обласної ради Володимир Чубірко, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Олександр Петік, начальник УМВС України в Закарпатській області Сергій Князєв, прокурор Закарпатської області Володимир Янко, міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов та інші.

Увазі присутніх на плацу частини був представлений наявний арсенал рятувальної техніки і спорядження, як-от: техніка пожежогасіння (автоцистерни, автодрабини тощо), рятувальний автомобіль STAYER, автомобіль піротехнічної групи, оснащення для порятунку в горах і на воді…

Святкові заходи почалися із освячення храму-каплиці на честь ікони Божої Матері “Неопалима Купина”. Її почали будувати на території Аварійно-рятувального загону в 2012 році. Святкову літургію та освячення провів Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський.  Також він подарував рятувальникам ікону “Неопалима Купина” та вручив нагороду від православної церкви начальнику У ДСНС України у Закарпатській області Роману Гудаку.

Далі, в актовому залі загону,  урочистості продовжилися вітальною адресою Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна, яку він надіслав на адресу колегам-рятувальникам.

Відтак, зі щирими словами вітання та побажання до присутніх звернувся начальник Управління ДСНС України у Закарпатській області полковник служби цивільного захисту Роман Гудак.

“Цей день – данина шани і поваги тим людям, які поклали своє життя у боротьбі з вогняною стихією, різноманітними техногенними і природними катастрофами, рятуючи інших… Це люди, які врятували Україну, Європу та й загалом увесь світ від атомної пожежі в Чорнобилі, звичайні рятувальники та пожежники, рідні та близькі яких не дочекалися їх повернення з бойового чергування.

Також закарпатські рятувальники упродовж багатьох місяців знаходяться у зоні проведення антитерористичної операції поряд зі Збройними силами та Національною гвардією та виконують там ряд важливих завдань: знешкоджують вибухонебезпечні предмети, допомагають зводити фортифікаційні споруди тощо. Адже сьогодні вся країна згуртувалась навколо спільної біди, пов'язаної з військовими діями спрямованими на захист територіальної цілісності нашої держави в частині окупованих Донецької та Луганської областей.

Так, минулі роки були складними для наших підрозділів. Але, незважаючи на всі обставини колектив закарпатських рятувальників старанно виконував поставлені завдання, спрямовані на захист наших краян від стихійних лих та надзвичайних ситуацій. Хоча робота у кожного рятувального підрозділу різна за своєю специфікою‚ але об'єднує одне – запобігти‚ врятувати та допомогти при потребі кожній людині. У разі біди бійці ДСНС завжди прийдуть на допомогу в кожну закарпатську родину”, – наголосив Роман Васильович.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували тих рятувальників, які загинули виконуючи свої обов'язки. Адже, як зазначив головний рятувальник краю Роман Гудак, цей день – данина тим, хто рятує інших часто ціною власного життя.

Звісно не обійшлося й без нагород. Найкращі рятувальники краю були відзначені високими нагородами: почесними грамотами, грамотами та подяками ДСНС України;   Закарпатських обласної державної адміністрації та обласної ради; грамотами Інституту державного управління у сфері цивільного захисту; Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту.

Приємно відмітити, що окремим рятувальникам були присвоєні чергові спеціальні звання.

Також Сергію Романчику, Віталію Палканинцю, Олексію Носику, Юрію Середичу були вручені посвідчення Учасника бойових дій. Усі четверо працюють в Аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення й брали безпосередню участь в антитерористичній операції на Сході нашої держави.

 У ДСНС України у Закарпатській області

 

Про Захід