ПАТ «Закарпатгаз» проведе Місячник з пропаганди безпечного та ощадливого використання газу в побуті

Опубліковано:

Перед початком опалювального сезону, аби нагадати споживачам про необхідність дотримання правил безпеки, ПАТ “Закарпатгаз” проводить Місячник пропаганди безпечного і ощадливого використання газу в побуті.

Місячник безпечного використання газу у побуті – це комплекс заходів, які ПАТ “Закарпатгаз” проводить щорічно перед початком опалювального сезону для того, щоб нагадати споживачам правила безпечного поводження з природним газом у побуті. Метою Місячника є запобігання нещасних випадків під час користування газом в осінньо-зимовий період. Усі заходи, які проводять працівники газового господарства, спрямовані на ознайомлення мешканців Закарпатської області із вимогами правил безпечного користування побутовими газовими приладами.

В рамках Місячнику безпечного використання газу з 15 вересня по 15 жовтня 2015 року працівники ПАТ “Закарпатгаз” проведуть ряд лекцій серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з питань безпечного та ощадливого використання газу та роз'яснювальну роботу серед населення Закарпатської області.

Сьогодні неможливо уявити наше життя без природного газу, який змінив побут та умови життя людей. Адже газ – це джерело тепла та енергії. Чи не кожен з нас сьогодні у побуті використовує газові плити, водонагрівачі, опалювальні котли або конвектори. Але природний газ буде залишатися нашим другом лише за умови, якщо кожен буде знати і суворо дотримуватись правил безпеки при поводженні з ним та усвідомлювати можливі наслідки, які можуть виникнути при нехтуванні цими правилами.

Незнання і недотримання елементарних правил безпечного користування газом у побуті може призвести до отруєнь чадним газом, вибухів і пожеж.

Завжди пам'ятайте прості, але надзвичайно важливі правила поводження з газовими приладами. Нагадайте їх своїм рідним та друзям – це допоможе запобігти нещасним випадкам при використанні газу в побуті, збереже життя та здоров'я. Власним прикладом покажіть молодшим членам родини необхідність дотримання правил безпечного користування газом.

Щоб газ приносив лише радість і тепло, необхідно запам'ятати декілька простих правил:

 

–       не дозволяйте користуватися газом дітям дошкільного віку;

–       перед включенням газових приладів із відводом продуктів згорання у димохід, перевіряйте наявність тяги в димовому та вентиляційному каналах приміщень, де встановлені газові прилади;

–       при роботі газових приладів відчиняйте віконну кватирку;

–       не залишайте без догляду включені газові прилади і обов'язково виключайте їх, виходячи з  квартири.

Відчувши запах газу в приміщенні, потрібно:

 

–       закрити крани перед газовими приладами та на приладах, відчинити вікно і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення;

–       не вмикати і не вимикати електроприлади та освітлення, щоб запобігти утворенню іскри, та викликати аварійну службу за номером 104.

 

Категорично забороняється:

 

–       включати газові плити і духові шафи для обігріву квартири;

–       самовільно здійснювати ремонт газового обладнання.

Негайно викликайте аварійну газову службу, якщо:

 

–       Ви відчули запах газу

–       Раптово зник газ у вашому будинку/квартирі

–       Ви помітили, що в роботу газових мереж втручаються сторонні особи

–       Стався вибух, пожежа

 

При цьому також слід мати на увазі, що аварійно-диспетчерська служба ПАТ “Закарпатгаз” працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Для того, щоб викликати аварійну бригаду – зателефонуйте за номером 104.

При підозрі витоку газу, не вмикайте і не вимикайте електричні прилади, не користуйтесь вогнем, відчиніть вікна та двері, вийдіть з приміщення (території), де відчуваєте запах газу та зателефонуйте на 104.

 

 

За додатковою інформацією звертайтесь до

фахівця із зв'язків з громадськістю

Юрія Ломакіна

тел.: 067 244 65 90

E-mail: [email protected]

Про Захід