Ужгород готується до зими

Опубліковано:

У місті починається посилена багатопланова підготовка до опалювального сезону. На цьому наголосив міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов під час наради з керівниками структурних підрозділів міськради. Особливо важливою є злагоджена робота комунальних підприємств.

Упродовж найближчих двох тижнів у бюджетних установах увімкнуть пробне опалення, почнуться роботи з утеплення дахів та водогонів.

Про те, що зроблено і що ще планують виконати при підготовці міста до опалювального сезону, розповів директор департаменту міського господарства Олександр Костенчук:

– Усі котельні в нас підпорядковані “освіті”, “медицині” і “культурі”, тобто відповідальність за них розділена між управліннями. Тому і виділення коштів, і підготовка до опалювального сезону здійснюється через них. А зводиться все в департамент міського господарства. За даними цих управлінь. майже на 90% наше місто є готовим до початку холодів і опалювального сезону.

Підприємства, що обслуговують житла, – товариства і комунальні підприємства – готують до зими житловий фонд. Навесні вони провели акти весняного огляду і склали плани підготовки до зими. На підставі цих планів виконувалися такі роботи, як побілка під'їздів, засклення в них вікон, поточний чи капітальний ремонт покрівель та підвалів. Досить багато (близько десяти) в нас залишається об'єктів, де все ще тривають роботи з капітального ремонту, де ще будуть ремонти електрощитового обладнання і систем водопостачання в будинку. В загальному – готуємося.

Вже закупили два вагони солі на зимове утримання доріг. Мер дав завдання закупити ще мучку, тобто підсипні матеріали. Змішавши пісок або мучку зі сіллю, матимемо дієвий засіб при ожеледиці на дорогах. Також ми закупили гуму, акумулятори для техніки. Залишилося тільки для підприємства “КШЕП” придбати щітки і навісне обладнання.

Втім, найголовнішим у підготовці до опалювального сезону є перевірка котелень. До Дня міста ми повинні випробувати всі котельні на діє-

здатність. А загалом перед початком сезону вже маємо приблизно 90% готовності. Все інше буде доопрацьовано найближчим часом.

Віктор Погорєлов попросив усіх керівників структурних підрозділів міськради ще раз перевірити вікна, двері, дахи у своїх приміщеннях і завершити заходи з енергоощадності. У закладах медицини й освіти – в першу чергу. Конче необхідно переконатися, наскільки готові до пробних запусків усі системи опалення. Перевірки проведуть уже через 10 днів, найпізніше – за два тижні. Крім того, слід особливу увагу приділити стану водопровідних мереж – якщо вони десь на поверхні, то їх потрібно захистити від дії низьких температур.

Міський голова підкреслив, що похолодання, яке раптово днями прийшло на Закарпаття, повинно спонукати всіх нас подбати про готовність до зими.

Ужгород

Про Захід