Угорщина розгляне можливість добудови гімназії в Берегові

Опубліковано:

Одним із головних питань, що обговорювалися на зустрічі голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, голови обласної ради Володимира Чубірка та міністра закордонних справ і зовнішньої економіки Угорщини Петера Сіярто в Будапешті стало співробітництво в гуманітарній сфері. Йшлося як про українську нацменшину в Угорщині (перед зустріччю з угорським міністром керівники Закарпаття спілкувалися з речником української громади в Державних зборах Угорщини Ярославою Хортяні та керівником Державного самоврядування українців Угорщини Юрієм Кравченком), так і про угорську в Україні.

Серед іншого Г.Москаль попросив розглянути можливість фінансування Угорщиною добудови угорськомовної гімназії в Берегові. Зараз навчання проводиться в старому й тісному приміщенні, для всіх учнів не вистачає місця. Новий корпус почали зводити, але через відсутність фінансування роботу довелося заморозити. П.Сіярто пообіцяв розглянути можливість виділення коштів і завершення будівництва гімназії.
Крім того, Угорщина сприятиме (в тому числі фінансово) у запровадженні угорської мови, як другої іноземної, в україномовній загальноосвітній школі №2 в Ужгороді. У свою чергу Г.Москаль пообіцяв докласти максимум зусиль для зменшення потоків нелегальних мігрантів, які намагаються пробратися в Угорщину з боку Закарпаття.

У кінці зустрічі П.Сіярто поцікавився, чи не вплине конституційна реформа з децентралізації влади на функціонування угорської нацменшини в Закарпатській області та обмеження використання угорської мови.

— Довкола децентралізації виникло багато політичних спекуляцій, які не мають під собою підстав, — зазначив Г.Москаль. — Об'єднання громад проводитиметься виключно на добровільних засадах, спонукання до цього з боку влади не буде. Тому жодних обмежень щодо угорців та їхньої рідної мови реформа не несе.
Прес-служба Закарпатської ОДА

Про Захід