Культура

«Навіщо їм фонтан, чому за ними в’язниця плаче і за скільки в Україні можна придбати людську нирку…»

У четвер, 17 вересня, в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Федора Потушняка відбудеться презентація дебютного роману українського письменника, перекладача, випускника УжНУ Андрія Любки “Карбід”. Авантюрний роман про стереотипні уявлення, кордони та сто способів контрабанди вийшов напередодні Дня Незалежності у видавництві “Книги ХХІ століття” й вже був презентований у Празі, Виноградові, Чернівцях, Івано-Франківську, Дрогобичі та Львові.

“Події пригодницького роману “Карбід” розгортаються впродовж паркого й тривожного літа 2015-го року, коли у вигаданому містечку Ведмедів група ентузіастів вирішує збудувати Фонтан Єдності з Європою. Навіщо їм фонтан, чому за ними в'язниця плаче і за скільки в Україні можна придбати людську нирку ‒ про все це автор пише з гумором і добірним песимізмом. У цій книжці є сливовиця, рибалки, гробар, сімнадцять розділів, спокуслива й хтива жінка, кілька вбивць, корумпований мер, геніальна ідея, Тиса і безнадія. Натомість у ній немає шенгенських віз, відповідей на всі запитання, кулінарних рецептів і порад, як розбагатіти. Для найширшого кола читачів”, ‒ йдеться в анотації. Карколомний роман здивує книгоманів динамічним сюжетом та захопливими пригодами, а літературознавців ще й бароковою поетикою, цікавим підтекстом та ще багато чим. 

Про роман вже написано чимало відгуків та рецензій, проте досі, за словами Андрія Любки, не прочитано основної думки, яку прагнув висловити. Її охочі зможуть почути від самого автора під час презентації в Ужгороді 17 вересня, о 17:00, в ЗОУНБ ім. Ф.Потушняка.

Під час зустрічі можна буде придбати книгу й отримати автограф. Вхід вільний.

mediacenter.uzhnu.edu.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 4 = 6