Повідомлення про прийняття працівника на роботу: деталі від ГУ ДФС

Опубліковано:

Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджено постановою Кабміну від 17 червня 2015 року №413.

Відповідно до норм цієї постанови повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника.

Повідомляється ДФС одним із таких способів:

– засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

– на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

– на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Форму повідомлення можна завантажити перейшовши за цим посиланням: http://sfs.gov.ua/data/material/000/145/205161/dodatok_413.doc.

Додатково повідомляємо, що повідомлення про прийняття працівника на роботу надані до територіальних органів фіскальної служби не за місцем обліку роботодавця або не за встановленою формою вважаються такими що не подавалися.

Відповідно до норм Постанови № 413 ДФС лише приймає від суб'єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, проте не регулює питання трудових відносин, встановлених ст. 24 Кодексу законів про працю України, яке належить до компетенції Мінсоцполітики.

Наразі Державною фіскальною службою України розроблено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до “Єдиного вікна подання електронної звітності” (за версією чинною на дату подання повідомлення), яке розповсюджується на безоплатній основі, зокрема розміщено в розділі “Платникам податків про електронну звітність” офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/).

В даному програмному забезпеченні платникам надана можливість сформувати Повідомлення про прийняття працівника на роботу, накласти електронно-цифровий підпис та направити його до Єдиного вікна податкової звітності.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Про Захід