В Ужгороді радилися, як має розвиватися закарпатський туризм

Опубліковано:

Сьогодні, 28-го серпня, в Закарпатській ОДА відбулося розширене засідання обласної координаційної ради з питань розвитку туризму та курортів. До участі в роботі ради запрошені провідні фахівці в сфері туристичного бізнесу, зокрема представники туристичних підприємств, громадських організацій та місцевої влади Закарпаття.

Головне питання порядку денного − визначення пріоритетних напрямків розвитку туристичної сфери в Закарпатській області. На початку заходу виступив заступник голови ОДА Михайло Рівіс, який повідомив, що першим заходом в низці інших буде проведення “Тур'євроцентру-Закарпаття-2015” в рамках святкування Днів туризму на Закарпатті.  Захід, який відбудеться 26-27-го вересня, буде повністю безкоштовним для всіх учасників.  

Своєю чергою, керівник управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Денис Ман розповів, що підбитий підсумок наради з фахівцями з районів. Зокрема, однією з проблем є те, що більшість РДА та виконкомів взагалі не мали структурних підрозділів з питань туризму. Наступним є питання інфраструктурне, тобто стан доріг. Мова йде, про розбудову чи відбудову доріг до основних туристичних об'єктів. “Зокрема, ми порадили нашим фахівцям, спільно з депутатами місцевих раж розглянути можливість перерозподілу надлишкових коштів в бюджеті на ці потреби.   

Щодо питання паспортизації об'єктів туристичної інфраструктури, то будемо просити продовжити термін, позаяк бракує фахівців, тож вони просто не встигають все опрацювати”, − відзначив Денис Ман. 

Також важливим аспектом залишається розробка Стратегії розвитку туризму в області, яка буде зроблена фахівцями та відповідати нинішнім реаліям. Денис Ман зауважив, що важливими будуть всі пропозиції чи зауваження від громадськості та фахівців до документу. 

Своєю чергою, Михайло Рівіс зауважив, що наразі мова не йде про відбудову чи ремонт доріг до всіх туристичних об'єктів. Першочерговим є завдання відновлення сполучення на основних магістралях області. Також заступник голови ОДА повідомив, що без стратегії розвитку туризму, не зможе муть залучатися кошти з Фонду регіонального розвитку. Якщо ж кошти будуть отримані, то одним з основних напрямків буде розвиток Ужгородського аеропорту. 

“Про Захід”

Про Захід