Закарпатська обласна рада без жодних пояснень провалила реформу на Закарпатті

Опубліковано:

Сьогодні, 27 серпня, сесія Закарпатської обласної ради не схвалила Перспективний план об'єднання громад та не визнала утворення Тячівської та Вільхівської громади.
Нагадаємо, під час розгляду цих питань на засіданнях постійних комісій та президії обласної ради жодних застережень з приводу означуваних тем не виникало. Проте під час засідання сесії третиною голосів рішення не були прийняті. До слова, питання по утворенню Тячівської територіальної громади ставилося на поіменне голосування кілька разів. Про свою підтримку заявили керівники фракцій БЮТ та депутатської групи “Закарпаття”. Тим часом жодний з представників найпотужнішої фракції ЄЦ не висловився. Крім того, жодного питання чи заперечення не було озвучено і доповідачеві з означених вище питань, заступнику управління архітектури та містобудування Олегу Боршовському.

Нагадаємо, проект Перспективного плану, на вимогу членів Робочої групи з реалізації Закону України “Про добровільне об”єднання громад”, до якої у тому числі входили і депутати обласної ради, було кориговано з максимальним урахуванням пропозицій, отриманих з районів. Уся процедура з утворення територіальних громад, у цьому випадку – Тячівської та Вільхівської – була проведена у відповідності до законодавства. Таким чином, обласні депутати без жодних пояснень не лише не визнали роботу адміністрації з підготовки Перспективного плану, в активній співпраці із органами місцевого самоврядування та представниками їхніх асоціацій, але й проігнорували прагнення громад до об'єднання, позбавивши їх шансу обирати своє керівництво за новими правилами.

Нагадаємо, нині Перспективний план не прийнято ще в Тернопільській області.
Юридично сесія Закарпатської обласної ради, до порядку денного якої були включені ключові для реформи самоврядування питання, не закрита.
 

Про Захід