Минулої п'ятниці, 1 серпня, 32 бійців Мукачівського прикордонного загону, успішно виконавши завдання із захисту державного кордону на сході країни, повернулись додому. Серед прикордонників був і наш земляк – мешканець села Вільхівці, дільничний інспектор, старший сержант відділу прикордонної служби “Тячів” Віктор Бокоч.
Військовий згодився розповісти про те, як він разом з колегами захищав українсько-російський кордон.
Віктор Бокоч був направлений на східний рубіж за ротацією ще 24 квітня. У відрядженні боєць пробув 100 днів.
Військове спорядження та амуніцію отримав вже на місці несення служби. Спочатку був направлений до одного з прикордонних відділів на Харківщині. Згодом – передислокований до кордону між Україною і Росією на території Луганської області, де нині ведуться активні бойові дії. Разом з Віктором та іншими закарпатцями до складу мото-маневреної групи з охорони рубежів увійшли прикордонники зі Львівської та Чернівецької областей. Вони жили у наметовому містечку, який облаштували у лісовій смузі. Ночували бійці у землянках та наметах, харчувались польовою кухнею, умивались у імпровізованих душових кабінках.
Старший сержант згадує, перебоїв з постачанням харчів та води не було. Чимало продуктів та речей першої необхідності їм привозили луганські волонтери. Посилки отримували й від земляків з Закарпаття, Львівщини та Чернівецької області.
Несли службу прикордонники у звичному режимі, почергово заступаючи на вахту. Військові обходили прикордонну зону, стежачи, аби агресори з сусідньої держави не перетнули рубіж. Віктор розповідає, що під час таких рейдів бійці іноді наражались і на обстріли, які здійснювались з території Російської Федерації. Тоді хлопців охороняв тільки Бог, адже не вгадаєш, де може пролетіти куля чи впасти снаряд. І таки оберігав, адже ніхто з військових не був поранений і всі залишились живими.
Віктор згадує випадок, коли з ворожої території прилетів снаряд, який поцілив у ліс поблизу дислокації військових. Зайнялась суха трава, і бійцям довелося гасити вогонь, закидуючи полум'я землею.
Розповів військовий і про те, що коли їх група їхала на посилення східного кордону через населені пункти Луганщини, то деякі місцеві жителі були вороже налаштовані. В одному з сіл колону прикордонників зупинила громада з вилами, викрикуючи: “Геть бандерівців!” та “Правий сектор!”. Однак згодом їх думка суттєво змінилась. Люди зрозуміли, що бійці захищають державний кордон та українців від агресора. І коли від'їжджали додому, місцеві дякували прикордонникам та проводжали вигуками: “Слава Україні” та “Героям слава!”.
Після 100 днів відрядження на зміну цій групі прикордонників прибули інші колеги по службі. Серед них 5 тячівців, які за ротацією відбули з відділу прикордонної служби “Тячів” ще у середині липня.
1 серпня Віктор прибув на Закарпаття, де на нього з нетерпінням чекали дружина, рідні та товариші.
Наразі боєць має 30-денну відпустку, після якої з новими силами приступить до виконання свого обов'язку – охороняти кордон України.
Р.S. У понеділок Віктор Бокоч зустрівся з головою РДА Петром Голубкою та його заступником Василем Каганцем. Під час зустрічі керівництво району висловило подяку прикордоннику за охорону державного кордону. Очільник району вручив військовому Почесну грамоту та грошову премію, а також пообіцяв посприяти у позачерговому виділенні військовослужбовцю земельної ділянки.
Л.Білак, газета “Дружба”