В Ужгороді розвіювали міфи про грудне вигодовування

Опубліковано:





Сьогодні, 5 серпня, у прес-центрі управління охорони здоров'я Закарпатської ОДА відбулася конференція, присвячена темі грудного вигодовування. Захід організували у рамках Всесвітнього Тижня підтримки грудного вигодовування. Ця щорічна літня акція проводиться з 1 серпня. Дата вибрана не випадково – у 1990 році 32 країни та 10 агенств ЮНІСЕФ підписали Декларацію про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування.

Уляна Волошина, завідувачка оргметодкабінетом з програми “Лікарня, доброзичлива до дитини”: “Акція проводиться вже 23 рік поспіль, і кожного року заходи відбуваються під різними лозунгами. Коли була підписана Декларація, провели дослідження, які довели, що грудне вигодовування – це запорука життя і здоров'я дитини. Є багато міфів, пов'язаних з темою грудного вигодовування. Наприклад, те, що дитину треба годувати не частіше, ніж кожні 3 години. Насправді це твердження виникло тоді, коли з'явилися перші замінники грудного молока. Щоб шлунок малюка переварив коров'яче молоко, справді треба 3 години, але це не стосується молока матері”.

Педіатр Ольга Русановська розповіла, що грудне вигодовування – це профілактика багатьох хвороб у майбутньому: “Грудне молоко несе в собі половину генетичного матеріалу дитини. Білки, які є в молоці, не потребують додаткового ферметування. Багато матерів бояться, що перегодують малюка. Але це неможливо, оскільки дитинка з'їсть рівно стільки, скільки їй треба. Молоко матері забезпечує розвиток інтелекту людини”.

“Про Захід”


Про Захід