Відомі закарпатські краєзнавці провели екскурсії студентам-історикам з Маріуполя

Опубліковано:

Сьогодні відомі закарпатські краєзнавці – Йосип Кобаль, Олександр Гаврош, Сергій Федака та Олександр Дзембас провели екскурсії для групи студентів історичної кафедри Маріупольського державного університету.

Студенти МДУ вже більше тижня знаходяться в археологічній експедиції на Закарпатті. Зокрема, більшість часу молодь проводить розкопки  в підвалах замку Сент-Міклош, а сьогодні вирішила познайомитися з містом над Ужем та Невицьким замком.

За словами керівника експедиції, В'ячеслава Забавіна, ідея приїхати на Закарпаття з експедицією з'явилася у нього минулого року, коли він тут побував вперше. Завдяки тому, що до організації поїздки долучилися Йосип Бартош, Олександр Дзембас (Закарпатський центр туризму) та інші небайдужі краяни, ідею вдалося реалізувати.

“Коли студенти дізналися про те, що я набираю групу першокурсників для експедиції в Закарпаття, то створився справжній ажіотаж. Бажаючих була надзвичайно велика кількість, навіть і з старших курсів. Тому я відібрав 15 кращих студентів.” – повідомив В'ячеслав Забавін.

В свою чергу Олександр Дзембас заявив, що дуже задоволений роботою групи, а найбільше вражений тому, як налаштована маріупольська молодь.

“В один з вечорів я підійшов до вогнища, навколо якого сиділи ці молоді археологи і був вражений тому, як вони співають українські пісні. Відразу стало зрозуміло, що Маріуполь це Україна”.

Самі ж студенти не приховують своїх патріотичних поглядів та з радістю знайомилися з історією Ужгородського замку, екскурсію по якому їм проводив Завідувач археологічного відділу Закарпатського краєзнавчого музею, Йосип Кобаль.

Один зі студентів, Данило, жартує, що єдина проблема цієї експедиції в тому, що вона… закоротка. На питання ж, щодо вражень від Закарпаття, відповідає – однозначно позитивні, адже коли сюди їхав, то цікавив не тільки безпосередній об'єкт експедиційної роботи, але й сам найзахідніший край.

Щодо настроїв серед маріупольської молоді, хлопець запевнив, що переважна більшість студентів Маріуполя налаштовані патріотично, по відношенню до України. Проросійські погляди в більшій мірі притаманні людям старшого віку.

Залишається сподіватися, що завдяки такій експедиції молодь з прифронтових населених пунктів змогла відволіктися від небезпеки бойових дій, а окрім історичних знань студенти привезуть додому приємні враження від найзахіднішої області України.

Про Захід

Про Захід