Цього року УжНУ має 54 іноземних випускників

Опубліковано:

Про міжнародні зв'язки Ужгородського університету і навчання іноземних громадян під час засідання Вченої ради 30 червня доповідала проректор Мирослава Лендьел. Цього року виш випускає 54 медиків, які не є підданими України. Загалом УжНУ має 90 договорів з вищими навчальними закладами різних держав.

В університеті розпочато роботу за кількома новими міжнародними угодами. Наші студенти протягом двох семестрів навчалися в Поморській академії (Польща): 29 – у І семестрі і 11 – у другому, а на перший семестр 2015–2016 н. р. зараховано 25 студентів УжНУ.

Цього року УжНУ приєднався до програми “Еразмус+”. На сьогодні підписано 15 угод, за якими студенти протягом одного семестру мають змогу навчатися у вишах Європи. Шестеро студентів УжНУ виграли стипендії на навчання й готуються до від'їзду за кордон. Натомість наш університет повинен запропонувати іноземцям навчання на Закарпатті, оскільки такими є умови програми “Еразмус+”.

У виші підтримують зв'язки з Чехією, зокрема, краєм Височиною. Триває робота за проектом Вишеградського фонду “Інноваційний університет – інструмент інтеграції у європейський освітній і науковий простір”.

За словами проректора, для університету важливо бути представленим у міжнародних рейтингах. Це має значення тому, що іноземні студенти звертають увагу на такі факти, обираючи навчальний заклад.

305 студентів з Луганська були переведені до УжНУ у зв'язку з подіями на Сході. Також наш університет розсилав запрошення до різних країн. Тож цього року у виші навчалися громадяни Індії (324 особи), Бангладешу (16 осіб), Нігерії (14), Зімбабве (12), інших країн (загалом 34 особи).

У своєму виступі проректор подякувала науковцям УжНУ, які готували і продовжують навчати іноземців, зокрема, декану медичного факультету, який приймав закордонну молодь, і декану факультету іноземної філології, який сприяв тому, що викладання провадили іноземною мовою. Сьогодні УжНУ працює над розробкою програм іноземною мовою.

У структурі університету цього року створили ґрантовий комітет, який розглядає заявки підрозділів, надає консультації щодо участі в тих чи тих проектах.

Сьогодні наш виш очікує на результати чималої кількості таких проектів, а в перспективі має намір вступити до Європейської асоціації університетів.

Наталія Каралкіна, Медіацентр УжНУ

 

Про Захід