Копію міні-скульптурки встановлять на Арлінгтонському кладовищі в США

Опубліковано:

Пам'ятник сержанту Майклу Стренку, американцю з Закарпаття, символу перемоги над нацизмом відкрили в Ужгороді ще на початку цього року, на честь ювілейного 70-річчя з дня подіі у 1945 році.

Автором роботи виступив знаний в краї скульптор – Михайло Колодко, а підтримали ідею встановити в місті публічну міні-скульптуру відомого на увесь світ закарпатця меценати Алекс Ровт та Сергій Мошак, в основі якого стояла мета повернути пам'ять про Майкла Стренка сучасному поколінню. Власне, варто знати що через заборону в радянському суспільстві не закарпатці не знали про свого знаменитого земляка, про якого знає кожен пятикласник в США, Канаді, Австралії, і навіть Японії, – стверджує на своїй сторінці у Фейсбуці краєзнавець Федір Шандор.

Цього ж таки року про Михайла Стренка дізналася і вся Україна. Його ім'я пролунало з великої сцени в столиці України під час вшанування пам'яті героїв, які виборювали перемогу в роки Другої Світової війни, очевидно найприємнішим моментом був момент, коли в контексті президентського виступу було сказано про те що памятник славному герою встановлено в Ужгороді. 8 травня 2015 року в Києві про Майкла Стренка згадували, як про особливого національного героя і як про символ перемоги над нацизмом. Окрім того до 8-9 травня Український інститут національної пам'яті презентував 12 теленовел про вагому роль України та українців у боротьбі з нацизмом у Другій Світовій війні. У цих патріотичних відео-історіях виступили відомі люди , яких шанують у багатьох країнах світу. Першим з 12 героїв теленовел, які боролися проти нацизму був Майкл Стренк. Також відомий закарпатець став одним із 10 Героїв серії інформаційних плакатів “Українці в лавах Об'єднаних Націй перемогли агресора”.

І ось, нещодавно стало відомо про те, що публічна міні-скульптура Майкла Стренка невдовзі з'явиться у найбільшому у світі Арлінгтонському кладовищі у США, як дарунок України, і зокрема Закарпаття. Таку інформацію підтвердив професор УжНУ Федір Шандор: “Так дійсно з березня ведуться переговори з меценатами Алексом Ровтом та Сергієм Мошаком, які допомогли встановити скульптуру Майкла Стренка в Ужгороді. Переговори вже дійшли до логічного завершення і, дійсно, найближчим часом копії пам'ятника, який є у нашому місті будуть представлені на Арлінгтонському національному цвинтарі у США, де похований всесвітьовідомий закарпатець”.

Один з меценатів, Сергій Мошак, зазначив, що Майкл Стренк у Сполучених Штатах є національним героєм, про якого знають всі і таких своєрідний подарунок від України буде дуже важливим як і для жителів США, так і для родичів Майкла Стренка, які зараз живуть в Пенсильванії. 

pmg.ua

Про Захід