Валерій Пацкан: «Росія, захищаючи російськомовних громадян, поставила їх на коліна»

Опубліковано:

“Росії не потрібен Донбас, бо це – тягар, який доведеться фінансувати з державного бюджету. Захищаючи російськомовних громадян, Росія поставила їх на коліна, створила такі умови, в яких неможливо жити”, – про це народний депутат України, член фракції “Блок Петра Порошенка” Валерій Пацкан заявив під час круглого столу, присвяченого результатам соціологічного дослідження, проведеного у рамках проекту “Започаткування Національного діалогу в Україні”. Дослідження проводилося “Міжнародним центром перспективних досліджень” по всій Україні.

На думку народного депутата, завершити війну можна двома шляхами. Перший — мирний стіл перемовин, у якому нам повинні допомогти міжнародні партнери. ЄС, США і Росія повинні знайти компроміс і припинити цю війну. Другий – агресивний і полягає у тому, аби через певний час провести на Червоній площі у Москві парад перемоги.

Валерій Пацкан відзначив, ща насправді війна відбувається не між народами, а між режимами, які керують ними. “Якщо відбудуться зміни в демократичному режимі Росії, то і народи примиряться. Звісно, це не буде скоро, оскільки між нами вже велика прірва. Але вчинки, а не пусті слова, допоможуть у цьому”, – сказав він.

“Переглядаючи результати проведеного дослідження, мене втішило, що закарпатці не прагнуть увійти до складу якої-небудь країни. Втішило, адже на Закарпатті досить активно роздмухується питання сепаратизму. Місцеві царьки-олігархи теж періодично грають такими питаннями. А це небезпечно. У першу чергу, для самих людей. Наприклад, Ахметов з Єфрємовим загралися у сепаратизм на Сході, самі не прогнозуючи, що до такого дійде. Тому від нас залежить, аби Закарпаття не повторило східного сценарію”, – наголосив нардеп.

 

Про Захід