Прокуратура міста через суд хоче зобов’язати міську раду вжити заходів, пов’язаних з мобілізацією

Опубліковано:

Прокуратурою міста заявлено позов до Закарпастького окружного адміністративного суду про визнання протиправною бездіяльність виконавчого комітету Мукачівської міської ради та зобов'язати вчинити певні дії. 

Як повідомив прокурор міста Мукачева Віктор Данканич, у відповідності до розпорядження Кабінету Міністрів № 47-р від 26.01.2015 з метою координації дій державних органів влади, спрямованих на забезпечення захисту населення, територій та майна, функціонування єдиної державної системи цивільного захисту для подолання наслідків надзвичайної ситуації державного рівня соціального та воєнного характеру, яку спричинило загострення ситуації на деяких територіях України, загроза вчинення терористичних актів, та відповідно до статей 13 і 14 Кодексу цивільного захисту України, запроваджено режим надзвичайної ситуації в Донецькій та Луганській областях та режим підвищеної готовності для Закарпатської області.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.36 Закону України “Про місцеве самоврядування” до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать організація та участь у здійсненні заходів, пов'язаних з мобілізаційною підготовкою та цивільним захистом, на відповідній території.

За результатами роботи комплексної комісії з перевірки технічного стану об'єктів цивільного захисту населення встановлено, що із 97 об'єктів цивільного захисту по місту, 52 об'єкта є обмежено готовими; 47 об'єктів не готові до використання; на 58 об'єктах технічна інвентаризація взагалі не проведена до цього часу.

Крім того, із загальної кількості об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту 45 об'єктів подано на зняття з обліку у зв'язку з неможливістю (недоцільністю) проведення технічної інвентаризації. 

Натомість, місцева влада вдалася лише до обстеження фактично не готових споруд та констатації факту неможливості їх використання.
Вищезазначені недоліки з організації створення, використання, утримання та реконструкції фонду захисних споруд цивільного захисту через напружену військово-політичну ситуацію в країні ставить під загрозу захист життя та здоров'я цивільного населення міста.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Про Захід