Під час зарахування дітей до загальноосвітнього навчального закладу забороняється перевіряти їхній рівень знань – прокуратура

Опубліковано:
У зв`язку з початком зарахування дітей до перших класів у загальноосвітні заклади області, нагадуємо батькам майбутніх першокласників, що відповідно до ч. 7 ст. 18 Закону України “Про загальну середню освіту” забороняється перевіряти рівень знань під час зарахування дітей до загальноосвітнього навчального закладу, крім гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів).
Разом з тим, згідно частини 3 вказаної статті зарахування учнів до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів) проводиться у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти.
 
 Відтак, проведення тестувань, вступних випробувань, співбесід, інших заходів, що мають на меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до загальноосвітніх шкіл, не допускається.
 
З урахуванням зазначеного, просимо мешканців Закарпаття повідомляти про відомі вам факти порушень вказаної норми закону зателефонувавши на гарячу лінію прокуратури області (0312) 61-38-22 – телефон для повідомлень про порушення прав дітей.
 
 
 
 
 
Прес-служба прокуратури Закарпатської області
Про Захід