Службові собаки Закарпатської митниці ДФС здійснили понад 12 200 оглядів

Опубліковано:

– З початку 2015 року при залученні кінологічних команд Закарпатської митниці ДФС проведено 12 221 огляд, з них 4 698 – перевірка автотранспортних засобів, залізничних потягів та вагонів, контейнерів, повітряних суден, міжнародних поштових відправлень та кур'єрської пошти, а також 7 523 огляди місць багажу, вантажу, ручної поклажі та особистих речей, – розповідає  Олександр Семаль, начальник відділу кінологічного забезпечення управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Закарпатської митниці ДФС.

Роботу підрозділу організовано таким чином, інформує начальник відділу, щоб по можливості забезпечити цілодобове чергування кінологічних команд у зонах митного контролю пунктів пропуску митниці. Зокрема, 13 команд на постійній основі здійснюють оперативно-пошукові заходи у міжнародних пунктах пропуску через митний кордон України.

Серед службових собак відділу є розподіл, наприклад, є 9, які спеціалізуються на пошуку наркотичних засобів, 1 – зброї та боєприпасів і 3 – тютюнових виробів.

– З початку року маємо спрацювання службових собак у 4 випадках, – каже Олександр Семаль. Та додає, – виявлено наркотичні засоби та психотропні речовини. Так, на митному посту “Ужгород”, в ході огляду легкового автомобіля та особистих речей громадянина Литви виявлено прихований від митного контролю наркотичний засіб – кокаїн. За фактом митницею на адресу УСБУ в Закарпатській області направлено повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину за ст. 305 Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії.

Зауважимо, що допомога службових собак ефективна при виявленні тютюнових виробів, які намагаються перевезти громадяни через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.

За словами начальника відділу кінологічного забезпечення, задля результативності кінологічні команди Закарпатської митниці ДФС в минулому році успішно пройшли навчання з підвищення кваліфікації та неодноразово брали участь в конкурсах та змаганнях. Як приклад, в червні цього року одна кінологічна команда представляла Закарпатську митницю ДФС у ІІ етапі змагань кінологічних команд митниць ДФС України по пошуку наркотичних засобів, які проводились у м. Хмельницькому.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Про Захід