Про особливості методик мікробіологічних досліджень розповіли на тренінгу медичного факультету

Опубліковано:

3–5 червня на медичному факультеті УжНУ проводився практичний тренінг з методик мікробіологічних досліджень. Його учасниками могли стати всі охочі.

Організатор заходу, доктор біологічних наук, професор Надія Бойко, зауважила: “Зазвичай ми вдаємося до різноманітних форм роботи, щоб продемонструвати специфіку діяльності нашого факультету та його високий рівень, при цьому інколи, на жаль, забуваємо про власних студентів. Досвід, який здобудуть учасники цього тренінгу, буде неодмінно корисним для них у майбутньому”. Захід відбувся на базі Науково-дослідницького та навчального центру молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок, директором якого і є пані Надія.

Першого дня студенти ознайомилися з відомостями про методи посівів культур мікроорганізмів, типи поживних середовищ та їх використання, методи тривалого зберігання культур мікроорганізмів та постановку антибіотикочутливості згідно з протоколами EUCAST.

Наступного дня гості спостерігали за особливостями мікроскопування, з-поміж яких було виокремлено методики приготування мазків та фарбування мікроорганізмів, а також продемонстровані методи ідентифікації мікроорганізмів з допомогою простих однореагентних та біохімічних тестів. Заняття проводила аспірантка медичного факультету Катерина Ляшина.

Завершила триденний тренінг її колега Олександра Паллаг, яка мала завдання показати учасникам складні рутинні та напівавтоматичні методи ідентифікації — латекс-тести та ELISA (імуноферментний аналіз).

Серед учасників тренінгу переважно були другокурсники, адже саме на цьому етапі навчання медики починають вивчати мікробіологію. Англомовні студенти мали змогу поставити запитання, які виникли в них протягом тренінгу, після його закінчення. Позитивно відгукнувся про практичні заняття колишній студент Луганського державного медичного університету Хусан Мікаель Хусан Абдулла: “Мені дуже подобається навчання в УжНУ, де я опановую спеціальність “Загальна медицина”. Сьогоднішнє заняття вважаю дуже корисним для нас”. Цікаво, що хлопець добре вивчив українську і, на відміну від своїх друзів-земляків, спілкується саме нашою мовою.

Загалом тренінг пройшов справді насичено і викликав інтерес серед учасників.

Антоніна Чундак, Медіацентр УжНУ

 

 

Про Захід