На Закарпатті шість об’єктів державного майна підлягають приватизації

Опубліковано:

Уряд затвердив перелік державних підприємств, у тому числі у сфері АПК, які підлягають приватизації у 2015 році.  Про це йдеться в постанові № 271 від 12 березня 2015 року, що опубліковано на офіційному сайті Кабміну.

Таке рішення обумовлене необхідністю оптимізації державного сектору економіки та залучення коштів приватних інвесторів у розвиток підприємств, а “їх подальше збереження у державній власності є недоцільним”, – наголошується в пояснювальній записці до документу.

За пропозиціями уповноважених органів управління до переліку державного майна, що підлягає приватизації, включено 342 об'єкти, серед яких є шість об'єктів Закарпатської області.

Їх повний перелік надав заступник  директора департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Юрій Гузинець. Це, зокрема, Закарпатське державне обласне підприємство з технічного забезпечення сільськогосподарського виробництва “Агропромтехніка” (м.Ужгород); птахофабрика “Берегівська” (с.Кідьош); ТОВ “Липчанблок” (с. Липча); ВАТ “Бескид” (с. Новоселиця); агропромислова фірма ДП “Леанка” (смт. Середнє); ПАТ “Закарпатський завод “Електроавтоматика”.

Як зауважив посадовець, Закарпатська обласна державна адміністрація неодноразово зверталася до центральних органів виконавчої влади, зокрема до Державного концерну “Укроборонпром”, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо приватизації державних підприємств “Закарпатське вертолітне виробниче об'єднання”, “Тячівський завод “Зеніт”, агроторгове підприємство радгосп-завод “Мукачівський”, агропромислове торгове підприємство “Бобовище”, державне сільськогосподарське підприємство “Ключарківське”, державне підприємство “Червона зірка”, державне підприємство “Батьовський комбінат хлібопродуктів”, радгосп-завод “Ужгородський”.

Однак, всупереч звернень Закарпатської обласної державної адміністрації, жодне з перерахованих підприємств так і не було включено до переліку підприємств, які підлягають приватизації у 2015 році , а ситуація на зазначених підприємствах є вкрай напруженою, як і на підприємствах державної власності, включених до переліків об'єктів державної власності, що підлягають приватизації.

“Позитивне вирішення цього питання посприяло б створенню додаткових робочих місць, наповненню бюджетів, збільшення виробництва сільського господарської продукції, розвитку виноградарства, харчової промисловості та в цілому підвищенню іміджу Закарпаття”, – підкреслив Юрій Іванович.
“Водночас, Закарпатська ОДА і надалі буде вживати заходи щодо передачі державних підприємств у спільну власність територіальних громад сіл, селищ та міст області”, – резюмував заступник  директора департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Юрій Гузинець.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Про Захід