Капітальні інвестиції у Закарпатській області за січень–березень 2015 року

Опубліковано:

У розвиток економіки області було спрямовано 492,0 млн.грн. капітальних інвестицій, їх обсяг зменшився порівняно з січнем–березнем попереднього року на  39,0%.  У загальному обсязі  інвестицій 99,4% становили інвестиції в матеріальні активи.  У структурі капітальних інвестицій  в матеріальні активи частка інвестицій у житлові будівлі склала 49,6%, у нежитлові – 15,3%, інженерні споруди – 3,7%. У нематеріальні активи вкладено 0,6% загального обсягу капітальних інвестицій.

На капітальні ремонти активів спрямовано 12,4 млн.грн. капітальних інвестицій (1,1% загального обсягу).

Власні кошти підприємств та організацій, які інвестовані у розвиток економіки та кошти населення вкладені у будівництво житла залишаються головними джерелами фінансування, за рахунок яких у січні – березні п.р. освоєно 417,1 млн.грн. або 84,8%  усіх капітальних інвестицій. Частка залучених та запозичених коштів, зокрема кредитів банків і коштів іноземних інвесторів, становила 1,3%.

За рахунок державного та місцевих  бюджетів освоєно 3,4% капітальних інвестицій або 17,1 млн.грн.

Промислові підприємства області у січні–березні 2015р. освоїли 134,8 млн.грн. капітальних інвестицій, або 27,4% від загального обсягу. 

Також вагомою була частка капітальних  інвестицій,  здійснених у транспорт, складське господарство, поштову та кур'єрську діяльність (3,1%),  сільське, лісове та рибне господарство (2,8%). 

Надалі скорочуються інвестиції, спрямовані у соціальну сферу області. Так, установами охорони здоров'я та надання соціальної допомоги здійснено 2,6 млн.грн. капітальних інвестицій, організаціями освіти – 2,3 млн.грн. 

Більше половини капітальних інвестицій освоєно в м.Ужгород (15,5%), Виноградівському (14,5%) та Ужгородському (11,1%) районах  та м.Мукачево (10,4%).

 

Кардаш Оксана –заст. начальника управління  –

начальник  відділу статистики будівництва, капітальних

інвестицій та інвестицій зовнішньоекономічної діяльності ГУС

Про Захід