Депутати пропонують виділити кошти на ремонт проблемних ділянок автомобільних доріг у Міжгірському районі

Опубліковано:

На першому засіданні 23 сесії депутати підтримати депутатський запит Кічковського М. М., Вегеша М. М. щодо проведення капітального ремонту проблемних ділянок автомобільних доріг у Міжгірському районі: “Долина – Міжгір'я – Хуст”, “Міжгір'я –Колочава – Буштино”, “Ізки – Верхній Студений” та рекомендували надіслати для розгляду в обласну державну адміністрацію, Службу автомобільних доріг у Закарпатській області. 

У запиті йдеться про те, що упродовж останніх років депутати неодноразово звертались з цього приводу. Однак, за інформацією Служби автомобільних доріг у Закарпатській області, вкрай обмежене фінансування не дозволило проводити ефективні роботи. 

Щорічні відписки “в разі забезпечення Укравтодором фінансування капітальних ремонтів Служба автодоріг розгляне можливість виконання окремих найбільш вражених ділянок доріг”.

Наразі у найбільш загрозливому стані автодороги “Долина – Міжгір'я – Хуст” та “Міжгір'я – Колочава – Буштино” на відрізку “Стригальня – Синевир”, де захисні та опорні стінки стали аварійними. Часті дощі та жахливі зсуви пошкодили дорожнє полотно на відрізках дороги “Синевир – Синевирська Поляна” та “Мерешор – Вільшани”, що загрожує здоров'ю та життю пасажирів та перевізників. Адже у цьому напрямку здійснюється інтенсивний рух до важливих туристично-рекреаційних закладів, тут щодня курсують автобуси та легкові автомобілі, активно здійснюються подорожі дітей до Синевирського озера. 

У жахливому стані перебуває й дорога Ізки – Верхній Студений. Частково, до 5-го км дороги, було засипано великі вибоїни piчкoвим гравієм, який тепер змито частими опадами. На жаль, такий ремонт довго не тримається, вибоїни появляються знову. На цей час дорога повністю розбита, на окремих ділянках її не можна проїхати легковим транспортом. Це стримує як залучення у село інвесторів, так і вітчизняних та зарубіжних туристів, яким складно добиратися до розміщених на території Нижньостуденівської сільської ради багатьох туристичних об'єктів. Самотужки сільська рада не може вирішити питання ремонту дороги у селах Нижній та Верхній Студений. 

З огляду на це та з метою залучення додаткових інвестицій в соціально-економічний розвиток області, поліпшення безпеки туристичного потоку на автомобільних дорогах Міжгірського району, враховуючи чисельні звернення територіальних громад гірського краю, пропонується повторно провести капітальний ремонт зазначених автомобільних доріг та дати оцінку діям посадових осіб, відповідальних за проведення ремонтів регіональних автомобільних доріг.

Прес-служба облради

Про Захід