Декомунізація вступила в силу

Опубліковано:

З 21 травня в силу вступив закон “Про декомунізацію”, який був опублікований в газеті Верховної Ради “Голос України”. Як відомо, 9 квітня Верховна Рада ухвалила закони про декомунізацію українського суспільства, а 15 травня Президент України Петро Порошенко підписав ці закони, а саме: Закон “Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 рр.” 

Даний закон відкриває громадянам доступ до архівів репресивних органів комуністичного режиму за всі роки радянської влади; Закон “Про правовий статус та вшанування пам'яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті” – визнає ветеранів ОУН та УПА воїнами за незалежність; Закон “Про увічнення пам'яті перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр.”; Закон “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Ними забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб та визнаються борцями за незалежність України УПА й інші організації.

Відтепер використовувати символіку комунізму дозволяється лише у музеях, тематичних виставках, освітніх матеріалах та посібниках. Дозволена комуністична символіка і на надгробках та пам'ятниках, розміщених на кладовищах, а також під час реконструкції історичних подій та при колекціонуванні даної символіки.

За виготовлення, розповсюдження і публічне використання забороненої символіки, виконання гімнів можна отримати до 5 років позбавлення волі. 

Управління інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю ОДА

Про Захід