Складання податкових накладних: за щоденними підсумками операцій і в разі постачання товарів із роздрібним акцизом

Опубліковано:

Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджені наказом Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 р. № 957.Зокрема у листі ДФС України від 3 березня 2015 р. № 4436/6/99-99-19-03-02-15 роз'яснено деякі моменти, пов'язані із заповненням податкової накладної, які досить часто зустрічаються на практиці. Так, зокрема, при складанні податкової накладної за щоденними підсумками операцій платник може обрати один з варіантів:

– складати окрему підсумкову накладну на суму операцій, проведених через кожний касовий апарат (на підставі Z-звіту цього касового апарата);

– складати одну податкову накладну на суму операцій, проведених через усі касові апарати (у т.ч. і ті, що знаходяться у філіях або інших структурних підрозділах підприємства). У цьому випадку сума виручки і сума ПДВ у підсумковій накладній повинні збігатися із сумарною величиною усіх Z-звітів касових апаратів підприємства.

У разі постачання підакцизних та імпортних товарів необхідно виділяти ці товари у підсумковій податковій накладній рядком із зазначенням коду УКТЗЕД.

У податковій накладній відображається, зокрема, окремо вартість товару, що постачається, (без урахування ПДВ), яка є базою оподаткування ПДВ, та сума ПДВ, що нараховується на вартість такого товару. 

Відображення у податковій накладній суми акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів Податковим кодексом України та вищезазначеним Порядком заповнення податкової накладної № 957, не передбачено.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Про Захід