Анастасія Пентек про зміни у пенсійному забезпеченні науково-педагогічних працівників

Опубліковано:

Як поінформувала  начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек, 17 травня 2015 року набрав чинності Закон України від 21.04.2015 №340-VІІІ “Про внесення змін до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”.

Зазначеним Законом змінено порядок виплати пенсій науковим (науково-педагогічним) працівникам, пенсія згідно із Законом України “Про наукову і науково-технічну діяльність” яким призначалася до 1 жовтня  2011 року (до набрання чинності Законом України “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”).

Так, з 17 травня 2015 року в період роботи на наукових посадах зазначеній категорії осіб виплачуватиметься 85 відсотків розміру пенсії, призначеної згідно із Законом України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (1423,50 грн.).

До відома, з 01 квітня по 16 травня 2015 року, у відповідності до Закону України від 02.03.2015 р. №213-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення”,  в період роботи на наукових посадах виплачувалось 85% пенсії, обчисленої згідно із Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Порядок виплати пенсії, встановлений з 1 квітня 2015 року Законом України від 02.03.2015 р. №213 для інших працюючих пенсіонерів-науковців залишається незмінним.
Зокрема, пенсії, призначені  згідно Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” після 01.10.2011 року, в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, виплачуються в розмірі 85% пенсії, обчисленої відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

В разі, якщо одержувач наукової пенсії перебуває на посаді, яка дає право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про статус народного депутата України”, “Про судоустрій і статус суддів”, виплачується 85% пенсії, обчисленої згідно із Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, незалежно від дати призначення пенсії.

Обмеження у виплаті пенсій, встановлені для працюючих пенсіонерів, не стосуються інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється чинність пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Тобто, зазначеній категорії громадян виплачується 100% призначеної пенсії, зауважила очільниця головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Про Захід