ПАТ «Закарпатгаз» розпочав установку безкоштовних лічильників

Опубліковано:

З 18 травня ПАТ “Закарпатгаз”, як і анонсував на нещодавньому брифінгу, взявся за вирішення “лічильникової” проблеми. За тиждень, що минув, працівники Ужгородського сервісного центру з газифікації товариства відвідали 27 адрес по вул. 8 Березня. Всього встановили 16 лічильників. Безкоштовно…

-Одразу ж наразилися на хай і пасивний, але спротив, – констатує  провідний інженер з організації керування виробництвом сервісного центру з газифікації Ростислав Винник. – Кілька квартир, як повідомили сусіди, нібито довгий час пустують.  А до прикладу, жильці  одного з помешкань  у будинку №23  – родина з п'яти членів – представилися орендарями. Сказали, що повідомлять про ініціативу “Закарпатгазу” власницю квадратних метрів,  і якщо вона погодиться, дозволять провести заплановані роботи.   

Можна передбачити, що винайманого чисельними сім'ями, як у цьому випадку, або густо заселеного житла в Ужгороді виявиться чимало. А тим, хто займає його, набагато вигідніше і далі жити без лічильника.  І пояснюється це просто: норми споживання газу за відсутності лічильника на плиту та плиту з колонкою, встановлені  з 6 травня 2015 року Постановою Кабінету Міністрів України №237 – 4,5 та 9 м куб відповідно – значно нижчі за фактичні витрати споживачів. Свого часу, аби переконатись у цьому багатоквартирне житло  обладнали будинковими лічильниками газу, що дозволило визначити фактичні витрати його на кожного мешканця. Прилади також опломбували та прилаштували до них архіватори показників. Як виявилося,  в середньому одна людина споживає протягом місяця 26 м. куб, якщо користується плитою та газовою колонкою. Коли ж тільки плитою – 6 м куб…Тож порахуймо: родина  з п'яти осіб, у якої встановлено лічильники, маючи плиту, платитиме  за газ понад 215 гривень, а плита й колонка заберуть з родинного бюджету мало не тисячу гривень. Таким же родинам, але без лічильника, газ обійдеться у трохи більше, ніж 162 та 320 гривень відповідно.

От і виходить, що споживач, який законослухняно та ще й за власний кошт встановив лічильник, сплатить  сьогодні за газ більше, ніж той, котрий  уникає зустрічі з працівниками газопостачальної структури: зручно-бо жити при “комунізмі”. І тільки правильно задекларовані урядовцями норми поставлять ці категорії у справедливо рівні умови. До того ж, згідно з Законом України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” з 1 січня газопостачання  споживачів, які експлуатують газові нагрівачі (колонки) та плити без засобів обліку буде заборонено.

Довідково: незважаючи на складне фінансове становище, у минулому році ПАТ “Закарпатгаз” інвестував у модернізацію газових мереж та вдосконалення процесів обліку газу 8 млн грн. На встановлення побутових лічильників газу скеровано 1,6 млн грн.
Ознайомитись з графіком встановлення лічильників газу наші споживачі завжди можуть на нашій офіційній сторінці у розділі “Інформація для клієнтів”

Ломакін Юрій Олексійович

Фахівець із зв'язків з громадськістю

Про Захід