Сучасні словацькі письменники спілкувалися зі студентами УжНУ

Опубліковано:

21 травня на словацьке відділення філфаку завітали поет і дослідник літератури Міхай Габай та письменник Марек Вадас. Гості поспілкувалися із студентами про власну творчість, про сучасну словацьку літературу, про проблеми видавництва, успіху та інше.

Міхай Габай – представник постмодернізму та постструктуралізму в словацькій літературі. Дебютував 1996 року поетичною збіркою “80-967760-4-5”. Згодом під псевдонімом Анна Снегіна видав збірки “Pas de deux” (2003) та “Вásne z pozostalosti” (2009), здивувавши читачів та критиків, бо всі тексти були написані від жіночого імені.

Крім цього, він є співавтором різних експериментальних літературних проектів. Письменник вважає, що сучасного читача треба дивувати. Міхай Габай уже втретє в Україні, побував на львівському Форумі видавців два роки тому, минулоріч був гостем фестивалю “Березневі коти” в Ужгороді.
 

Марек Вадас – словацький письменник, дитяча книга “Rozprávky z černej Afriky” (“Розповіді з чорної Африки”) якого визнана кращою книгою для дітей та видана понад 5-титисячним накладом. Крім цього, Марек Вадас видав кілька збірок оповідань. Як митця, його турбує питання смерті. Під час зустрічі із студентами-словакістами розповів деякі цікаві моменти зі своїх пригод в Африці.

З ініціативи модератора акції, лектора кафедри словацької філології Мартіна Беніковського, присутні змогли порівняти словацькі тексти гостей та їх переклади українською, зроблені студентами. Приємно, що майже всі свої прозові тексти, крім одного, Марек Вадас упізнав. Цікаво було також послухати поетичні переклади неримованих віршів Міхая Габая двома мовами.
 

Гості зі Словаччини подарували кафедрі словацької літератури зо два десятки книг сучасної словацької літератури та наукові розвідки. До речі, твори обох митців студенти вивчають в курсі “Сучасна словацька література”.

Того ж дня Міхай Габай прочитав студентам лекцію про сучасну словацьку літературу, а ввечері словацькі гості мали зустріч з українськими письменниками у крайовій Спілці письменників.

mediacenter.uzhnu.edu.ua

Про Захід