В УжНУ дискутували, як зберегти біорізноманіття

Опубліковано:

З нагоди Міжнародного дня біорізноманіття, який відзначають 22 травня, на біологічному факультеті УжНУ провели круглий стіл “Актуальні питання збереження біорізноманіття”. Студенти різних курсів виступили з доповідями про вплив екологічних факторів на рідкісні види флори і фауни, проблему використання генетично модифікованих організмів, а також біологічні інвазії на Закарпатті.

Круглий стіл модерували доцент кафедри ентомології та збереження біорізноманіття Людмила Симочко та викладач кафедри ботаніки Андрій Сойма.

Міжнародний день збереження біорізноманіття проголошено для підвищення поінформованості людей щодо питань захисту розмаїття живої природи з нагоди ухвалення Конвенції про біорізноманіття 22 травня 1992 року. Щорічне святкування є чудовою можливістю усвідомити відповідальність за донесення дорогоцінної спадщини до сучасних і прийдешніх поколінь, зауважили модератори круглого столу.

 

Під час наукового заходу учасники дискутували щодо проблеми збереження рідкісних метеликів. Доповідь на цю тему представив студент Віктор Рошко. Його колега Сільвія Тацькар висвітила питання про використання ГМО, зокрема – безпечності таких продуктів, а також переваги генетично модифікованих організмів. Студентка Ольга Шевчик у своєму виступі оглянула флористичне біорізноманіття, а Василь Павлище – екологічну інтродукцію і реінтродукцію. Дві доповіді – Наталії Огінської й Анастасії Денисюк – стосувалися впливу екологічних факторів на поширення інвазійних видів тварин, а також поширення та контролю біологічних інвазій на Закарпатті. Після виступів учасники круглого столу мали змогу задати питання доповідачам, деякі з тем викликали жваві дискусії.

Круглий стіл з питань збереження біорізноманіття на біологічному провели вперше, однак мають намір започаткувати традицію щорічних наукових заходів, оскільки актуальність таких обговорень, безсумнівно, сьогодні на часі.

mediacenter.uzhnu.edu.ua

Про Захід