Дітей більше не вписуватимуть у закордоннні паспорти батьків

Опубліковано:





 З перших чисел квітня 2015 року запроваджено нові правила перетину кордону для дітей. З 1 квітня для перетину кордону з іншою державою дитина має мати особистий дитячий закордонний паспорт. Відповідно, вже не в паспорт одного з батьків будуть вписуватись дані про дитину. Згідно нових правил, такий документ видаватиметься з народження дитини. Читайте також: ДАІ введе нову систему штрафів: які зміни чекають автомобілістів До 16 років діти звільняються від оплати державного мита, а з 12 років, тільки за згодою батьків, у них можуть взяти відбитки пальчиків.

Такий паспорт буде дійсним протягом чотирьох років. З 16 років можна отримати дорослий варіант закордонного паспорту, який буде дійсний вже протягом десяти років. Слід зазначити, що дітки, які записані в документ своїх батьків до 1 квітня 2015 року, можуть перетинати кордон за попередніми правилами аж до кінця строку дії паспортів.

Важливо, щоб батьки, які мають неповнолітніх дітей, попередньо узгодили пакет документів, які потрібні для перетину кордону певної держави. Так як Чехія, Голандія, Італія, Литва та ряд інших країн уможливлюють в'їзд на свою територію лише за наявності окремих паспортів у дітей. Для зручності батьків публікуємо список необхідних документів:

Свідоцтво про народження дитини;

Дві фото розміром 3,5×4,5 см ;

Одне фото 10 x 15 для сканування;

Особистий ідентифікаційний код дитини;

Квитанція про оплату наданих послуг. За наявності всіх необхідних документів дитина отримує третій в своєму житті документ.

Марія КЕСЛЕР,  Новини Закарпаття – “Карпатський об'єктив”


Про Захід