На Закарпатті найбільше труяться неякісним алкоголем

Опубліковано:





7 квітня у світі відзначають День здоров'я. Цьогоріч його вирішили присвятити безпеці харчування, тож сьогодні в Ужгороді з журналістами зустрілися медики, котрі розповіли про те, як правильно обирати продукти до столу.

Загалом вони відзначили, що Закарпаття має досить непогану статистику в плані безпеки продуктів харчування. З 2009 рку у нас не було зареєстровано жодного випадку масового отруєння. Однак кількість постраждалих від отруєнь все ж трохи зросла: 490 у 2014 році проти 470 у 2013-му.

Найбільше ж на Закарпатті труяться неякісним алкоголем. Саме зловживання змішаним з водою у різних пропорціях етиловим спиртом стає й причиною багатьох смертей. 62% від усіх смертей, спричинених отруєннями, припадають саме на алгольне отруєння. Лікар-токсиколог Віктор Ілиньо нагадав: смертельна доза для дорослої людини – 300-400 мл. 96%-го спирту. Зловживання ж метиловим спиртом взагалі може призвести до сліпоти та інших каліцтв.

Також медики занепокоєні зростанням випадків отруєнь, спричинених споживанням лісових грибів. Минулого року таких зафіксували 25, при чому у 17 випадках організм людей не переніс споживання глив, які раніше вважалися цілком безпечними.

Обласний інфекціоніст Михайло Поляк зауважив: аби не стати жертвою отруєння, слід добре мити овочі та фрукти, піддавати належній обробці молочні та м'ясні продукти. Також варто звернути увагу на воду, адже у Міжгірському, Ужгородському, Воловецькому та Хустському районах вона не найкращої якості та може стати причиною захворюваності на гепатит А.

Про Захід


Про Захід