Чернівецькі волонтери ініціювали встановлення скульптурної композиції “Дзвін пам’яті” (Фото)

Опубліковано:

Як інформує molbuk.ua, з квітами і лампадками на урочистості прийшли військові, курсанти і волонтери. Встановлення Дзвону пам’яті ініціювали волонтери, захід організувала волонтерка Галина Абрам’юк.

Проект скульптурної композиції “Дзвін пам’яті” розробив чернівецький митець Олександр Кордунян. Автори пам’ятника створили образ у вигляді крил ангела, яких є п’ять пар. Ці крила – символи кожного року ведення війни, коли гинули воїни.

А виготовив композицію у своїй ковальській майстерні Іван Звоздецький.

“Крила ангелів, – каже він, – зроблені із листового металу і покриті сріблястою фарбою. Сам проект розпочинався ще влітку, а я робив скульптуру три тижні”.

Основа композиції – дзвін. І він має свою історію. На Центральну площу він потрапив із церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що на вулиці Капеланській.

“Цей дзвін дзвонив у нашій церкві з часу відкриття храму, – розповів отець Василь Гасинець, настоятель церкви. – Нам потрібен був більший дзвін, і цей ми з радістю передали для цього пам’ятного знаку”.

Відкрили “Дзвін пам’яті” та першими задзвонили діти загиблих героїв. Освятили скульптуру капелани – отець Василь Гасинець з УГКЦ та отець Іван Чокалюк, ПЦУ, капелан Чернівецького прикордонного загону.

Меценатом встановлення “Дзвону пам’яті” став Віктор Горда. Також долучилися інші люди, всі вони отримали відзнаки від волонтерів.

“Цей дзвін кличе не забути тих, хто загинув, захищаючи нашу Україну”, – розповіла ініціаторка встановлення пам’ятника Галина Абрам’юк.

Про Захід