Буковинські поліцейські продовжують запобігати та протидіяти домашньому насильству

Опубліковано:

Співробітники Управління превентивної діяльності ГУНП в Чернівецькій області систематично проводять з населенням роз’яснювальну роботу для попередження фактів домашнього насильства. Правоохоронці наголошують громадянам: такі випадки не потрібно замовчувати, а негайно повідомляти про них до відповідних органів.  

Так, протягом трьох місяців цього року до поліції Чернівецької області надійшло  1404 заяви і повідомлення про вчинення домашнього насильства. Відтак – за 69 фактами поліцейські розпочали кримінальні провадження. 

Крім цього, правоохоронці склали майже 1100 адміністративних протоколи за вчинення правопорушень відповідно до статті 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відносно 821 кривдника правоохоронці винесли термінові заборонні приписи.  

Слідчі поліції ГУНП в Чернівецькій області скерували до суду 86 кримінальних проваджень, з них – 26 за ст. 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України. 

Також правоохоронці Буковини здійснюють контроль за особами, які перебувають на профілактичному обліку як ті, що вчиняють домашнє насильство. Так, у Чернівецькій області їх 2660 осіб.

Чотирьом кривдникам поліцейські анулювали дозвіл на придбання, зберігання, носіння зброї та боєприпасів. 

Буковинські поліцейські продовжують запобігати та протидіяти випадкам насильства в сім’ї і нагадують: якщо ви стали жертвою чи свідком вчинення насильницьких дій – повідомте про це за номером «102»! 

Нагадаємо, крім поліції, у випадках домашнього насильства громадяни також можуть звертатися за допомогою до:

– Центру допомоги врятованим. Тут надають психологічну та юридичну допомогу особам постраждали від війни. Також спеціалісти центру безоплатно проконсультують щодо отримання медичної та гуманітарної допомоги, розміщення у притулках для постраждалих від насильства.   Тел. 098 09 03 997;

– Чернівецького обласного центру соціально-психологічної допомоги. Тут можна отримати не тільки психологічну допомогу, але й побутові, педагогічні, медичні, інформаційні та юридичні послуги. Тел. (0372) 582383;

– Обласної комунальної установи «Соціальний центр матері та дитини». Сюди для тимчасового проживання можуть звернутись вагітні жінки та матері з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. Тел. (0372) 527998;

– Чернівецького міського центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді. Тут надають допомогу сім’ям; батькам, які виховують дітей з особливими потребами; дітям-сиротам, дітям, які потерпають від домашнього насильства, учасникам АТО, неповнолітнім та молоді, які повернулись з місць позбавлення волі. Тел. (0372) 526434;

– Служби у справах дітей Чернівецької міської ради – організовує та реалізовує заходи, спрямовані на покращення становища дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-переселенців. Тел. (0372) 523405.

Відділ комунікації поліції Чернівецької області

Про Захід