Автомобіль, лікарняні ліжка, одяг та харчування: чеський край Височина знову на Закарпатті з гуманітарною місією (Фото)

Опубліковано:

На Закарпатті з робочим візитом побувала делегація Краю Височина Чеської Республіки у складі голови Крайового Уряду, голови БФ ВІЗА Зденєка Кадлеца, керівниці канцелярії гетьмана Краю Височина Катержини Свободової, начальника відділу адміністративної діяльності Давида Марека. Цього разу благодійники в рамках співпраці із Закарпатською обласною радою навідалися на Свалявщину, куди привезли багато потрібних товарів і речей.

Спочатку благодійники відвідали Свалявський професійний будівельний ліцей, у якому наразі проживають 66 вимушено переселених осіб. Для них передано пакунки з продуктами харчування тривалого зберігання. Затим делегація вирушила до Свалявської міської лікарні, якій передали 60 функціональних моторизованих ліжок і ортопедичні матраци.

За словами медичного директора закладу Мирослава Мелеша, це сучасні медичні ліжка, які дозволяють хворому почуватися зручно. Лікарня розрахована на 188 місць разом з реанімаційним відділенням. Отримана партія дозволить майже на 50% покрити потребу в такому устаткуванні, оскільки ліжковий фонд повинен постійно оновлюватися. Зараз тут проходять лікування жителі Свалявщини, поранені військові із зон бойових дій, а також немобільні вимушено переміщені особи.

Комплекти зимового одягу і взуття отримали співробітники Свалявської 12-ї пожежно-рятувальної частини ДСНС України у Закарпатській області. На сьогодні тут працює 39 вогнеборців, які обслуговують зону в радіусі 30 км. 5 осіб перебувають на ротації в Харківській області, де виконують завдання на звільнених від російських окупантів територіях.

Речі актуальні і потрібні, тому що наближається зима, а це спеціалізований одяг для пожежників-рятувальників. Нашим хлопцям буде комфортно виїжджати на завдання, – каже Олександр Токарський, начальник 12-ї пожежно-рятувальної частини. Вантажний автомобіль Край Височина передав Закарпатському обласному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки.

Принагідно у Сваляві делегація оглянула хід зведення модульних будинків і ремонт гуртожитка для ВПО, яке здійснюється за кошти БФ «Карітас» Чеської Республіки. За словами підрядників, роботи будуть завершені ще цього року і майже 100 переселенців Різдво зможуть святкувати вже у новому житлі.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід