Сьогодні іноземну делегацію представників Федеральної землі Тіроль Республіки Австрія, яка перебуває в області з робочим візитом, супроводжував перший заступник голови Закарпатської облради Андрій Шекета. У рамках програми – відвідини сільського фермерського господарства «Бараново» та Селиської сироварні, що на Хустщині. Перше підприємство займається скотарством, вівчарством, виробництвом сирів та іншої молочної продукції та працює за циклом «виробництво – переробка – реалізація».
Керівник СФГ Юрій Лепей водночас очолює Асоціацію вівчарів Закарпатської області. У поточному році господарство успішно пройшло атестацію та отримало статус племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби джерсейської породи, поголів’я якої два роки тому завезено з Данії.
Наразі тут утримується майже 100 голів племінних тварин ВРХ та 300 овець. Налагоджено виробництво молочної продукції, сирів з овечого та коров’ячого молока, ковбасних виробів, реалізація яких проводиться у власних крамничках та туристичних локаціях.
У ході відвідин австрійські гості також ознайомились із продукцією сироварні, що у Нижньому Селищі, де активно підтримують малих виробників якісного молока, готують смачний сир та пропагують сімейне локальне виробництво продуктів харчування.
Загалом сьогодні обговорено подальші перспективи розвитку тваринництва у Закарпатті. Зазначалося, що з цією метою створено Комунальну установу «Центр підтримки та розвитку тваринництва» обласної ради. Йшлося й про налагодження міжнародної співпраці у цій галузі, адже є конкретні домовленості про те, що Тіроль надасть нашими фермерам 100 голів тамтешніх овець.
За словами Андрія Шекети, надзвичайно цінним є вивчення досвіду розвитку галузі вівчарства у федеральних землях Бургенланд і Тіроль Республіки Австрія, та в цілому європейських підходів до селекції, що дасть можливість у перспективі впровадити спільні проєкти у цій сфері та сприяти ефективній їх реалізації у нашому краї.
Довідково: у Закарпатській області функціонують чотири вівчарські племінні господарства, що у 2022-2023 роках успішно пройшли державну атестацію та отримали статуси племінних репродукторів з розведення овець української гірськокарпатської породи.
Закарпатська обласна рада