“Астра-Діа”: Найдієвішим способом профілактики туберкульозу є вакцинація

Опубліковано:

Щеплення БЦЖ (Бацилла Кальмета-Герена) – це вакцина, що основана на культурі живих і мертвих штамів бактерій. Ці культури вводяться в організм новонародженого для того, аби “навчити” його виробляти імунну відповідь на діяльність туберкульозної палички.

Вакцинацію БЦЖ проводять з такою метою:
– знизити ризик інфікування ТБ;
– захист від переходу латентної форми у відкриту;
– запобігання розвитку захворювання та перетікання у тяжку форму;
– зниження ризику летального наслідку в разі інфікування.

Щеплення БЦЖ робиться у перші 3-4 дні після народження. Ревакцинації проводяться в 7 і 14 років. Батьки мають право відмовитися від вакцинації, однак якщо дитина контактує з особою, хворою на туберкульоз, вакцинація є обов’язковою.

Реакція на вакцину БЦЖ може формуватися від 2 до 4 місяців. Протягом цього часу дитині не можна давати будь-які препарати та проводити інші види вакцинації. Маленький організм може реагувати на вакцину по-різному, однак спільними ознаками дії вакцини є утворення невеликого гнійника на місці уколу, який згодом підсихає і утворюється рубець. Можливе підвищення температури тіла, яке слід контролювати та повідомляти про це педіатру.

БЦЖ має ряд протипоказань:
– маса тіла дитини менше 2.5 кг
– мама з ВІЛ
– складні захворювання
– контакт з бактеріями за кілька днів до вакцинації
– негативні наслідки вакцинації у когось із рідних.

У цих випадках вакцинацію можна відкласти. Слід пам’ятати, що новонароджений організм надзвичайно вразливий до бактерій і легко може стати носієм туберкульозної палички.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш веб-сайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75; 067 312 66 69; 050 338 17 48.

Про Захід