Асоціація міст презентувала Концепцію відновлення місцевого самоврядування в Україні на наступні 10 років

Опубліковано:

Асоціація міст України презентувала напередодні Концепцію відновлення місцевого самоврядування в Україні на наступні 10 років. Основні положення документу, який розробляли за участі міжнародних партнерів для визначення стратегічних цілей розвитку місцевого самоврядування, представив міський голова Києва, голова АМУ Віталій Кличко на урочистому засіданні Правління Асоціації.

Концепція відновлення місцевого самоврядування України одночасно визначає завдання за двома напрямами:

  • створення для мешканців достойних умов в кожній громаді в усіх сферах життя;
  • формування демократичної системи доброго урядування на всіх рівнях.

💬«Світ визнає важливість та успішність децентралізації як у розвитку демократії, так і в майбутній Перемозі та відбудові України. Сьогодні наше завдання – дати друге дихання розвитку місцевого самоврядування. Ми визначаємо два етапи реалізації нашої Концепції та завершення реформи з децентралізації. Перший етап – під час воєнного стану, до нашої Перемоги. Другий – 10 років після Перемоги. Серед основних завдань будуть інституційне та фінансове забезпечення роботи органів місцевого самоврядування, реконструкція місцевої інфраструктури, спроможність усіх муніципалітетів забезпечувати мешканців якісними й доступними послугами. Створення умов для повноцінного демократичного місцевого самоврядування», – наголосив Віталій Кличко.

Із нагоди 10-річчя початку передачі повноважень та бюджетних надходжень від державних органів до органів місцевого самоврядування у Києві відбулось урочисте засідання правління Асоціації міст України, у якому взяв участь і міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Крім членів Правління, у засіданні взяли участь представники дипломатичного корпусу й міжнародних організацій, високопосадовці, які започатковували, проводили та реалізовують реформу з децентралізації.

Нагадаємо, 10 років тому урядове розпорядження № 333-р дало початок реформі з децентралізації. Документ став основою для децентралізації влади, яка надала громадам більше повноважень і ресурсів для розвитку.

Ужгородська міська рада

Про Захід