Андрій Півень: «Я б хотів, щоб через наші вікна люди дивилися на світ із задоволенням»

Опубліковано:

Завод віконних конструкцій “Нобілекс” – сучасне європейське підприємство в Ужгородському районі. Компанія займається виготовленням й монтажем алюмінієвих та металопластикових конструкцій, що відомі своєю якістю та надійністю.

Інтерв’ю з генеральним директором Андрієм Півнем вийшло доволі динамічним. Андрій Васильович показав цехи та виробничі приміщення, які вирізняє висока технологічність та автоматизованість, а також турбота про персонал.  Наприклад, їдальня, яку зараз будують, має стати оригінальним дизайнерським проектом, зручним для працівників та показовим варіантом використання алюмінієвих конструкцій для замовників. В процесі спілкування ми розібралися, з чого все починалося, чому особиста гарантія від Андрія Півня на вікна “Нобілекс” – очевидна річ, а також дізналися про плани та мрії підприємця. 

– Андрію Васильовичу, як народився «Нобілекс»?

Три станки, кілька працівників, 70 кв. метрів приміщення у 2007-му році – ось компанія на старті. Ідея створити бізнес по виробництву металопластикових конструкцій належить моїй дружині Вірі. Вона і займалась цією справою, бо я служив на кордоні і будував військову кар’єру.  Проте народження сина внесло серйозні корективи в життя кожного. Вже під час вагітності Віра не могла займатися підприємницькими справами, і мені довелося залишити службу та підставити плече рідним. Поки дружина носила Назарчика, я вивчав з нуля усі тонкощі нового для себе фаху. Мені було цікаво, думаю, що я швидко адаптувався до нового ритму життя та нової справи. І ось уже майже чотири роки я керую «Нобілексом».

– Результати діяльності «Нобілексу» показують, що під Вашим керуванням завод отримав нове дихання.

Я зробив специфічний аудит діяльності – тільки не фінансовий, а управлінський. Це допомогло і мені особисто розібратися у внутрішніх процесах роботи підприємства, і зрозуміти больові точки, які вимагали більших зусиль. Ми сформували стратегічний план розвитку і йдемо step-by-step, щоразу з новими висотами і новими цілями. Наша головна фішка – високий рівень якості продукції. І це є певна планка, яку ми маємо утримувати за будь-яких обставин. Але разом з тим мені важливо, аби люди, які придбали продукцію «Нобілексу», отримали енергозберігаючу вигоду та заощаджували на комунальних витратах. Я б хотів, щоб через наші вікна люди дивилися на світ із задоволенням.


– Яку продукцію ваше підприємство виготовляє сьогодні?

Завод віконних конструкцій «Нобілекс» спеціалізується на виробництві віконних конструкцій із металопластику та алюмінію. Ця продукція виробляється в новому приміщенні – в цеху  на 1600 квадратних метрів. Саме тут, за допомогою автоматизованих ліній та станків, ми випускаємо товар дійсно високої якості: як вікна, так і двері «Нобілекс». Вся продукція виготовляється із металопластикових конструкцій європейського виробництва. Комплектуючі обробляються тут і в результаті ми отримуємо гарантовано якісне вікно «Нобілекс» з енергозберігаючими характеристиками. Головна особливість – це висока якість «нобілексівської» продукції. Ми ніколи не гнались за кількісними показниками, в пріоритеті завжди якість. Для нас важлива наша історія, наші замовники, наші партнери. Кожен позитивний відгук, чи, як каже мій колега, додатковий «смайлік», створюють нашу, унікальну історію успіху. І немає значення, чи то великий забудовник, або два вікна в маленькій квартирі – відношення до замовників в нас однакове, як і однакове ставлення до якості. А утримання високої планки якості продукції, впровадження нових стандартів саме в сфері енергозбереження, збільшення монтажної ширини продукції, дає нам можливість працювати не тільки з українськими споживачами. Якщо ж додати ще до цього всього наші географічні особливості, то перспективи надихаючі. Наші склопакети милують око в Угорщині, Польщі, Австрії, Німеччині та Словаччині. Наші вікна стоять в приватних будинках Будапешту, Кошице, Львова, Києва та багатьох інших міст. І для мене це велика честь.

– З реклами «Нобілексу» виходить, що Ви особисто гарантуєте якість Вашої продукції. Чи не складно?

– Зрозумійте, як керівник я несу персональну відповідальність за весь процес. І я впевнений, що клієнт, який тільки переступив поріг нашого офісу або дилерського центру чи то у Львові, чи то у Кошицях, чи то в Ужгороді отримає якісну послугу. Я пишаюся своєю командою менеджерів, злагодженою роботою відділу контролю за якістю, тому впевнено й легко даю свою особисту гарантію. До речі, якщо й виникають якісь проблеми в наших замовників, то ми намагаємося їх вирішити дуже швидко, бо це теж частина якості продукції й особистої гарантії Андрія Півня.


– Ви кажете, вікна «Нобілекс» стоять і за кордоном, і в України. А хто партнери «Нобілексу»?

– Наші партнери – то наш особливий скарб. Я пишаюся й тими, хто підтримав з самого початку, й тими, хто з’явився в процесі активної роботи. На старті це була велика європейська компанія «Salamander», яка виготовляє профіль SALAMANDER та BRUGMANN. Вони давали продукцію, навчали колектив менеджерів, надавали програмне забезпечення. Знаєте, я для себе взяв за правило рівнятися на європейські компанії саме такого рівня. До речі, скло для вікон ми отримуємо від ще одних європейських партнерів – компанії GlasTrösch, яка працює на ринку вже 105 років. Я особисто знайомий з її власником, який продовжує сімейну справу вже в четвертому поколінні. Що стосується металу, комплектуючих, які йдуть в саму складову вікна, це наші партнери зі Львова, з якими ми разом вже не один рік.

Також до партнерів я відношу і наших забудовників, з якими ми вже роками будуємо на українському та європейському ринках. Заслужити довіру забудовника сьогодні доволі непросто. Але ми змогли довести, що вікно компанії «Нобілекс» – сучасне, енергозберігаюче і допомагає заощаджувати гроші. Можна сказати, що наші партнери – це частина нашої фірмової якості.

– Андрію Васильовичу, кажуть, що кадри вирішують все. Технологічні процеси на «Нобілекс» потребують спеціальних знань і навиків.

– Сьогодні і справді багато процесів на фірмі автоматизовані, тому в штаті ми маємо близько п’ятдесяти фахівців. І цінуємо кожного, бо жоден станок, жодна машина не ввімкнеться без людини з необхідними знаннями. Якщо чесно, в 2017, коли українці отримали вільну можливість відвідувати Європу, була занепокоєність, що ми можемо втратити перспективні кадри. Але це стало стимулом створити відповідні умові праці на нашому підприємстві. І зараз ми маємо завод не гірше, ніж в Європі. А за деякими особливостями наші умови навіть кращі. Враховуючи нашу специфіку, а також амбітні цілі (сміється. – Авт.), з кожним роком ми потребуємо все більш унікальних фахівців. Зараз, з активізацією впровадження віконних конструкцій з алюмінію, відчувається певний дефіцит молодих спеціалістів-конструкторів. До речі, я нещодавно спілкувався з деканом економічного факультету Ужгородського університету, і ми обговорили цікаву спільну ідею. Можливо, ми все ж таки запровадимо студентський проєкт, аби старшокурсники виробничу практику проходили на базі «Нобілекса». Мені б хотілося показати нашим студентам, що і в Україні, в Ужгороді є можливість працювати за європейським зразком.

– Хто є споживачами продукції «Нобілекс»?

– На сьогодні це, в першу чергу, приватний сектор – цей сегмент займає близько 50% усього нашого виробництва. По-друге, ми працюємо із компаніями, які займаються будівництвом. Це ще 30%, бо ми працюємо з забудовниками як в Закарпатській області, Львівській, так і в Києві. І третя складова – це європейські замовники. Ми проробили й справді титанічну роботу, аби отримати всі необхідні сертифікати та зарекомендувати себе на європейському ринку як надійного партнера та виробника. Цей сегмент у нас займає поки що 20%, але в нас безмежні й сміливі цілі щодо Європи.

– Тобто 20% від загального обсягу ваших конструкцій йде за кордон, для закордонного споживача. А яка продукція користується найбільшим попитом?

– Сьогодні в найбільшому попиті – металопластикові вікна. У нас вони представлені в кількох сегментах: по-перше, це преміум-клас з монтажною шириною 86 см. До речі, дуже тішуся тим, що все більше забудовників використовують серію саме 86 профілю, адже це в кілька разів збільшує і енергоощадність самої віконної конструкції, і шумоізоляцію, і тепло. Друга серія – це 70-та, яка нижча за ціною, не менш високоякісна, просто з трішки нижчим коефіцієнтом. Також останнім часом набирає обертів нова розробка наших партнерів – мультифункціональне скло, яке в літній час відбиває сонячні промені, що дозволяє знизити використання кондиціонерів в приміщенні.

– На Вашому сайті вказано, що у вас більше 9 тисяч вдалих проектів. Який запам’ятався найбільше?

– Так проектів багато, і практично в кожному можна знайти свою родзинку (посміхається). Але є один, який запам’ятала вся наша команда. Це одне з найекстремальніших встановлень віконних конструкцій. До нас надійшло замовлення на 137 віконних конструкцій, їхня вага приблизно була в районі 10 тон. І ніби нічого особливого, але мова йшла про Рахівський район, де на висоті 1400 метрів над рівнем моря будували готель. Мої хлопці як зробили заміри, телефонують трохи збентежені й кажуть, що безпосередньо до будівництва добиралися … на конях. Але мене такі виклики тільки надихають. Ми довезли наші віконні конструкції до передгір’я, потім перевантажили на великі “урали”, вивезли їх високо в гори й все змонтували. Впевнений, що всі три монтажні бригади, які це робили, запам’ятають цей проєкт на все життя. Важливо, що ми вклались у терміни і зробили свою роботу якісно.

– «Нобілекс» знають і по благодійних справах. Чому вирішили займатися благодійністю?

– Яка може бути мета в благодійності? Благодійність – вона від серця, без мети. Ви кажете про благодійність як напрямок, та я не вивожу це в рамки роботи. Так сталося в житті, що є проєкти, які для мене важливі, де я можу допомогти. А тим більше, в місті, де я живу.


– Як ви все встигаєте? І “Нобілекс”, і благодійництво – як все поєднуєте?

– Якщо відверто, то не зовсім встигаю. Вже зараз бачу, що потрібно трохи систематизувати всю допомогу, бо планів дуже багато, і не хочеться пропустити щось дуже важливе. Є в мене одна мрія, яку планую реалізувати в 2020 році, але всьому свій час.

– Новий рік – нові плани. Які вони у «Нобілекса»?

– Вже в першому кварталі року компанія “Нобілекс” візьме участь в європейській виставці віконного бізнесу, що відбудеться в Нюрберзі, Німеччина. Наші партнери, зокрема компанія «Salamander», анонсували презентацію новітніх технологічних підходів, які змінять уяву про саме вікно, про його енергозбереженість, шумоізоляцію та інші важливі особливості. Ну й, відповідно, в березні всі нові технології приїдуть до Ужгороду. Після обробки нашим конструкторським бюро й адаптації до нашого регіону, споживачі отримають можливість придбати перші осучаснені продукти, скористатися новітніми технологіями. Так, в 2020 плануємо укріпити нашу якість новаційними розробками, адже світ змінюється занадто динамічно, і ми не можемо дозволити собі від нього відставати.

– Яка найамбітніша мета керівника «Нобілекса» Андрія Півня?

– Найамбітніша мета … (пауза). Хотів би перерахувати дуже багато напрямків, але є одне, що, напевно, фундаментальне для мене. Я б дуже хотів, аби в нас з’явилися ще більш широкі можливості для того, щоб ужгородці не шукали кращої долі за кордоном. Так, я розумію, коли Європа в десятихвилинному доступі, то зупинити потік кадрів неможливо. Але на те і є амбітна мета. Так, я хочу забезпечувати гідною роботою в сучасних європейських умовах та надавати, відповідно, гідні зарплати. Щоб ми могли ростити наших дітей тут, в радості та щасті. В Ужгороді, в Україні.

Про Захід