Кабінет Міністрів запровадив надання соціальної складової послуги раннього втручання та затвердив Порядок реалізації цього експериментального проекту.
Відповідну постанову Уряд ухвалив на засіданні 2 липня цього року.
Послуга раннього втручання надаватиметься дітям від народження до виповнення чотирьох років, які мають порушення розвитку або ризики їх виникнення, що підтверджується направленням закладу охорони здоров’я або згідно з висновком інклюзивно-ресурсного центру.
Кошти на реалізацію експериментального проєкту виділять з державного бюджету.
Команда раннього втручання – це група фахівців різних галузей (соціального захисту, охорони здоров’я, освіти) у складі не менше ніж три особи, до якої обов’язково мають бути включені фахівець із соціальної роботи/соціальний працівник, психолог, ерготерапевт/фізичний терапевт.
Надавач соціальної складової послуги раннього втручання – юридична особа незалежно від форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, фізична особа – підприємець, які відповідають критеріям, та уклали договір про надання соціальної складової послуги раннього втручання для реалізації експериментального проекту.
Надавач може мати одну або декілька команд раннього втручання, які надаватимуть послуги в декількох селах, селищах, містах, сусідніх з тим, де розташоване приміщення надавача, за умови, що відстань від такого приміщення до місця надання соціальної складової послуги не перевищує 60 кілометрів.
Тариф на оплату соціальної складової послуги визначається як базова ставка на місяць на одну команду раннього втручання у складі трьох фахівців (фахівець із соціальної роботи/соціальний працівник, психолог, ерготерапевт/фізичний терапевт), що становить 115 154 гривні.
Послуга надаватиметься у звичному середовищі, де проживає та зростає дитина (вдома, на ігрових майданчиках, в інших громадських місцях та просторах).
Зміст соціальної складової послуги раннього втручання полягає у:
- формуванні батьківських компетентностей та самозарадності батьків;
- сприянні створенню “мережі підтримки” навколо дитини та її батьків (допомога в отриманні супутніх послуг, психологічна підтримка батьків);
- адаптації середовища дитини та її розвиток в природньому середовищі для дитини;
- підготовці дитини до зарахування у садочок та первинному супроводі та її супроводі при влаштуванні до закладу освіти.
Департамент соціального захисту населення Чернівецької ОДА