Яскравий захід „Вишиванка – код нації, символ її незламності”
У вітальному слові начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода наголосив:
- Вишиванка — не просто одяг. Це багатовікова історія. У День вишиванки ми вдягаємо не просто візерунки — ми вдягаємо силу. У кожному шві — пам’ять про покоління, які зберігали українську ідентичність попри все. І в кожному орнаменті — унікальний код місця, де вона створена. Але разом — це одна історія. Єдина країна. Вишиванка – броня з ниток пам’яті. У кожному орнаменті — сила роду, пам’ять поколінь і глибока любов до України. Це наша ідентичність, гідність, свобода. Це те, що об’єднує українців — у кожному куточку країни й далеко за її межами. Сьогодні вишиванка — це частина нашої боротьби та незламності. Мріємо одягти її в день омріяної для нас всіх перемоги.
Разом із працівниками обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода оглянув експозиції музею. Серед яких – роботи сучасного київського художника Юрія Нагулка.
У його картинах вишиванка – не просто узори, а душа народу. Проєкт „Код нації” містить символічні образи Матері-Берегині, Козака-Мамая, воїнів сучасної України — вбраних у національне, немов у броню. На картинах вишиванка — не лише деталь, а сенсове ядро образу, духовний центр композиції.
Музейний комплекс „Лемківське село” з Монастириська представив лемківську кривульку — традиційну жіночу нагрудну прикрасу. Нещодавно вона була визнана елементом нематеріальної культурної спадщини Тернопільщини.
Вишивають українські воїни. У залі художнього музею представлено роботи Ярослава Кондришина – воїна 42 окремої механізованої бригади, який загинув на Бахмутському напрямку.
У мирний час Ярослав творив красу, у воєнний — захищав її, віддавши життя у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
Окрасою заходу до Дня вишиванки в обласному художньому музеї стали мистецькі дарунки у виконанні студентів Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької, дефіле „Вишивана Україна”, дефіле з кривулькою студентів Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв.
Тернопільська ОВА