На Буковині відбулася онлайн-нарада щодо реалізації державної політики у сфері захисту прав дітей. У заході взяли участь заступник начальника Чернівецької ОВА Роман Греба, представники структурних підрозділів ОВА, ЮНІСЕФ, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області.
☝️Під час заходу обговорили важливі аспекти захисту прав дітей в умовах воєнного стану, зокрема:
- права дітей вразливих категорій через діяльність служб у справах дітей.
- додержання прав дітей у закладах освіти.
- реалізація права кожної дитини на виховання в сімейному середовищі
- алгоритм дій щодо виконання Регіонального плану заходів Чернівецької області на 2025 -2026 роки з реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні тощо.
Одним із ключових напрямів роботи є підтримка патронатних сімей. Із 3 по 9 лютого 2025 року на Буковині проходив «Тиждень патронатної сім’ї». Його метою було інформування мешканців області про можливість тимчасового догляду та виховання дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
На сьогодні в Чернівецькій області функціонує 11 патронатних сімей, у яких виховується 35 дітей. Проте ця кількість є недостатньою, адже на обліку служб у справах дітей перебуває 990 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У межах кампанії Роман Греба особисто відвідав патронатну та прийомну сім’ї. Також впродовж тижня провели інформаційні зустрічі в громадах, обговорили проєкти з підвищення рівня захисту дітей та підтримки родин у Чернівецькій області з міжнародними організаціями, а студенти Чернівецького політехнічного фахового коледжу розповсюджували буклети серед населення.
«Підтримка кожної дитини – це не лише обов’язок держави, а й відповідальність громади. Важливо, щоб жодна дитина не залишалася наодинці з проблемами, а мала шанс на щасливе дитинство в сімейному середовищі», – зазначив Роман Греба під час наради.
У 2024 році статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, отримали 129 дітей. Водночас 719 дітей виховуються в сім’ях опікунів і піклувальників, 107 – у 14 дитячих будинках сімейного типу, 129 – у 54 прийомних сім’ях. Торік усиновили 35 дітей.
Чернівецька ОВА разом із міжнародними партнерами продовжує реалізовувати ініціативи, спрямовані на підвищення рівня захисту дітей та підтримку родин. Адже лише спільними зусиллями можна створити безпечне середовище для кожної дитини.
На Буковині працює спеціальна гаряча лінія. За безоплатним номером 0 800 401 000 можна отримати кваліфіковану консультацію від фахівців служби у справах дітей щодо усиновлення, сімейних форм виховання та патронату над дітьми.
Служба у справах дітей Чернівецької ОДА
UNICEF Ukraine. Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернівецькій області