В Ужгороді відкрили виставку «(Не) помітні історії»

Опубліковано:

«(Не) помітні історії» – фотовиставку з такою назвою сьогодні відкрили у фоє Ужгородської міської ради на площі Поштовій, 3.

Фотопроєкт розповідає історії 9 людей, які пережили полон, депортацію, зазнали сексуального насильства, зумовленого війною, чи були змушені залишити свої домівки на тимчасово окупованих територіях.

На світлинах зображені найцінніші речі, які герої проєкту забрали з собою під час евакуації: ключі від квартири в Бердянську, книга з маріупольської бібліотеки, синьо-жовта стрічка, з якою герой пройшов полон у Херсоні. Серед закарбованих у фотопроєкті речей також – прикраси, які окупанти намагалися зірвати з дівчат на блокпосту, єдина сумка, яку жінці вдалося взяти з дому перед депортацією, записка від подруги, яка залишилася на окупованих територіях, та інші.

За даними міжнародних організацій, понад 5 мільйонів людей в Україні стали внутрішньо переміщеними особами та змушені починати життя в нових містах з нуля. В Ужгороді знайшли прихисток десятки тисяч людей, які були змушені залишити свої домівки. На сьогодні тільки офіційно зареєстрованих близько 28 000 ВПО, реальні ж цифри значно вищі.

Фотовиставку «(Не) помітні історії» презентують у межах діяльності “Центрів допомоги врятованим”, які створені Урядом України спільно із Фондом Народонаселення ООН в Україні. Подивитися її у фоє Ужгородської міської ради можна до 14 лютого включно.

Ужгородський міський центр соціальних служб

Про Захід