В ОВА відбулася чергова онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу». На ній закарпатським експортерам презентували доступні страхові програми, а ветеранам та членам їхніх сімей розповіли про можливості працевлаштування й започаткування власної справи.
«Тематика цієї зустрічі досить широка, однак актуальна для чинних та майбутніх підприємців нашого регіону. Підтримка розвитку українського експорту – це додаткові інвестиції до бюджету й посилення наших позицій на міжнародному ринку, а реагування на потреби та запити наших захисників, зокрема стосовно можливостей професійної перекваліфікації та самозайнятості, – частина їх успішної реінтеграції після повернення із зони бойових дій», – наголосив під час відкриття заходу директор департаменту економічного та регіонального розвитку ОВА Тарас Триндяк.
Зокрема, закарпатські експортери та інвестори можуть отримати фінансову допомогу від Експортно-кредитного агентства. Це державна страхова компанія, яка з 2018 року надає підтримку українському бізнесу. Детально про доступні продукти компанії розповів заступник начальника управління продажів ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» Віталій Казимир:
«Ми допомагаємо українському бізнесу бути конкурентним на світовому ринку, адже беремо на себе фінансові ризики щодо експорту його товарів та послуг. ЕКА страхує зовнішньоекономічний договір, експортні кредити, інвестиційні проєкти, прямі інвестиції та банківські гарантії на суму до 204 млн грн».
Він зауважив, що протягом двох останніх років компанія надала допомогу 136 українським підприємцям. Майже 18 млрд грн сягнув обсяг підтриманого експорту та понад 2 млрд грн – сума виданих кредитів. Послугами агентства скористався й бізнес Закарпаття, зокрема експортний кредит за підтримки ЕКА отримало місцеве підприємство лісопереробної галузі.
Наступний блок, який розглянули учасники «Діалогу влади та бізнесу», стосувався ветеранської політики. До заходу в режимі онлайн долучився заступник міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько. Він наголосив, що ключовим пріоритетом для держави є всебічна допомога демобілізованим захисникам і членам їхніх сімей. Руслан Приходько детально поінформував про актуальні напрямки, програми підтримки та успішні практики реалізації ветеранської політики.
🔗 Своєю чергою про програми підтримки ветеранів війни та членів їхніх родин щодо професійної адаптації та працевлаштування, можливості відкриття власної справи поінформували директор Закарпатського обласного центру зайнятості Едгар Токар та начальниця відділу надання послуг роботодавцям ЗОЦЗ Любов Болдижар.
Вони підкреслили, що демобілізовані військовослужбовці та їхні рідні можуть отримати безповоротну, безпроцентну державну допомогу в межах урядової програми «єРобота». Крім цього, на Закарпатті функціонують три офіси «Зроблено в Україні», де підприємці й усі охочі започаткувати власну справу, можуть отримати консультації щодо державних проєктів підтримки, навчальних програм, підготовки й подачі документів, актуальних вакансій тощо.
Докладніше ознайомитися з можливостями для ветеранів та експортерів краю можна завдяки презентаціям із заходу, що доступні на порталі «Допомога Закарпаття».