Працівники ГУНП в Хмельницькій області, які працюють у складі спеціалізованого центру з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, а також представники дотичних до цієї сфери громадських організацій обговорили останні зміни до законодавства та можливості, які вони відкривають у даному напрямку роботи.
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла внесення змін до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин», які стосуються статті 11 цього Закону. Саме ця стаття унормовує питання розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, під час дії воєнного стану та одного року після нього.
У засіданні взяли участь працівники слідчих та оперативних підрозділів поліції з усієї області, криміналісти, а також громадські організації, які за згодою працюють у складі Центру.
Окрім основної теми обговорення, учасники «круглого столу» обговорили і низку важливих робочих питань.
Зокрема, заступник начальника слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області Руслан Войтюк розповів присутнім про стан досудового розслідування в кримінальних провадженнях, розпочатих за фактами зникнення осіб безвісти, насильницького зникнення або перебування в полоні в період воєнного стану та ті найпоширеніші проблеми, з якими стикаються слідчі в процесі роботи.
Його доповнив начальник управління карного розшуку Артем Куцак, який відповідає за оперативно-розшукові заходи.
Тетяна Монтач, начальниця відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління, ознайомила учасників засідання з процедурою відібрання біологічних зразків і призначення молекулярно-генетичних експертиз для встановлення ДНК-профілів у кримінальних провадженнях по безвісти зниклих.
Представники громадського сектору, зокрема, Наталія Дзекар з ГО «Група Патріот», Марина Лукашук з ГО «Захист – об’єднання волонтерів» та адвокатка Олександра Лебідь розповіли про свої можливості та досягнення у напрямку розшуку зниклих та роботи з їхніми родинами.
Сектор комунікації поліції Хмельницької області