Уже за кілька днів новорічні свята і, попри складну ситуацію в державі, чимало батьків усе ж вирішують встановити і прикрасити для дітей красуню-ялинку. Вона додає святкового настрою, але може й зіпсувати його, якщо не дотримуватися правил електро- та пожежобезпеки.
Адже нині в будинках чимало штучних ялинок, прикрашених свічками, мішурою, пластиковими прикрасами, і все це в разі непередбачуваної ситуації дуже добре горить. При цьому пластик ще й виділяє отруйні речовини, швидко плавляться і буквально «розтікається».
Отож для безпечного святкування слід звернути особливу увагу на дотримання заходів пожежної та електробезпеки, і особливо наголосити на них діткам.
Правила безпечної новорічної ялинки такі:
– і «живу», і штучну новорічну красуню треба встановлювати на стійкій основі;
– відстань від ялинки до меблів та легкозаймистих матеріалів (занавіски, пледи тощо) – щонайменше метр;
– не прикрашайте ялинку тим, що легко спалахує: ватою, паперовими прикрасами чи ланцюжками, гірляндами;
– використовуйте лише гірлянди і прикраси, які включаються в електромережу тільки промислового виробництва з паспортом чи сертифікатом відповідності;
– якщо помітили пошкодження проводу чи іншу несправність гірлянди – вимкніть її негайно;
– не залишайте ілюмінацію без нагляду, особливо, якщо у вас є діти та домашні тваринки.
Ще кілька важливих порад. Найперше, слід повністю позбутися від саморобних новорічних гірлянд. Річ у тім, що такі прикраси зазвичай роблять з ламп розжарювання, тому з ними не можна допускати прямого контакту з папером, пластиком й іншими горючими матеріалами.
Найкращий вибір – це світлодіодні гірлянди, вони, крім усього іншого, ще й економлять електроенергію.
Також, не можна забувати, що гірлянди та інші прикраси промислового виробництва, які живляться від електромережі, повинні мати паспорт або сертифікат відповідності.
У разі виникнення пожежі або надзвичайної ситуації телефонуйте за номером «101».
Пресслужба ПрАТ «Закарпаттяоблерго»