Сьогодні, 16 вересня, Юлія Дуб, представник Руху Чесно повідомила, що в області реалізують експериментальний проект “Депутати на дебати”. Це буде суто громадська ініціатива. Організатори хочуть “витягнути” депутатів на неформатний для них діалог з експертним середовищем. “Сподіваємося, що депутатам стане духу прийти на ці дебати. Адже це передбачає діалог, крім того, це можливість отримати альтернативний, відкритий майданчик.”, − відзначила Юлія Дуб. З першого жовтня по 7 дебатів в 6-ти округах, а в підсумку відбудеться обговорення загальної картини з представниками громадськості: експертами, журналістами, студентами тощо.
Надь Ваць, голова Ужгородської організації ФРІ відзначила, що на попередніх виборах вони провели масштабну інформаційну кампанію, аби студенти не продавали власні голоси. Однак студенти повідомляли, що вони вже взяли гроші і збиралися голосувати за того кандидата, який їм заплатив, про що самі й повідомляли активістам. Цього разу буде створена група студентського контролю, яка буде працювати не тільки тому напрямку, аби студенти не продавали голоси, але й розвиватиме свідомість молоді. Зокрема спочатку будуть проводитися навчання, а потім виконуватимуться певні дії.
Володимир Феськов, координатор ОПОРИ у Закарпатській області: “З цього виборчого процесу ми, як організація не виходили, коли закінчилися кампанія, ми аналізували, працювали над змінами до законодавства. Тому плавно зайшли до виборчої кампанії позачергових виборів до парламенту. Наразі ОПОРА працює в звичайному режимі: є 6 округів і 6 представників організації. Знову плануємо окрім спостереження за діями кандидатів, навчати журналістів, громадських активістів, також розраховуємо на студентську авдиторію. Цього разі швидше за все будемо вчити членів комісій.” Наразі представники ОПОРИ побували на відкриттях ОВК, про що оприлюднить інформацію найближчим часом.
“Про Захід”