У четвер, 19 червня, об 11.00 відбудеться засідання Ужгородського прес-клубу, яке проходитиме у рамках проведення в Ужгороді 19-21 червня науково – освітнього проекту для фахівців – Школи клінічних нейронаук “Карпатські читання”.
Низку заходів проводить цими днями Українська асоціація боротьби з інсультом разом з Ужгородський національним університетом та Закарпатським обласним центром неврології та нейрохірургії в рамках освітньої програми “Стоп – інсульт”.
Об 11.00 у конференц-залі УжНУ (пл. Народна, ректорат) відбудеться прес-конференція головних організаторів та поважних учасників цьогорічних “Карпатських читань”:
– Володимир Смоланка, професор, ректор УжНу;
– Микола Поліщук, професор, голова Української асоціації боротьби з інсультом, зав. кафедрою нейрохірургіїі Національноі академії післядимпломноії освіти;
– Тамара Міщенко, професор, головний спеціаліст МОЗ України з питань неврології;
– Марина Гуляєва, директор Української асоціації боротьби з інсультом.
Вже 8 років поспіль неврологи та нейрохірурги із майже всіх регіонів України, які не втомилися шукати відповіді на актуальніші питання сучасної неврологічної науки і бажають професійного спілкування, збираються в Ужгороді на неврологічні зустрічі “без краваток”.
Школа клінічних нейронаук “Карпатські читання” – одна з найцікавіших і важливих медичних подій Західного регіону. Медична преса, фахові видання широко висвітлюють цю подію на шпальтах своїх друкованих видань та в Інтернет просторі. Кожний рік в рамках заходу проводяться тематичні засідання: школа доказової медицини, школа реабілітації, школа об'єктивної неврології, фахові освітні лекторії та наукові семінари. Мультидисциплінарні та міждисциплінарні формати збагачують професійний досвід фахівців і відповідають сучасним європейським принципам безперервної фахової медичної освіти.
Проект “Карпатські читання” започаткований в 2007 році
Щорічно в світі трапляється 16 млн інсультів
За данними ВООЗ в 2030 році від інсульту буде помирати 7,8 млн людей
В Україні інсульт посідає третє місце в структурі загальної смертності населення та є основною причиною стійкої втрати працездатності : близько 25 % хворих, що перенесли інсульт, стають тяжкими інвалідами і потребують постійної сторонньої допомоги.
Щорічно більше 100тис українців захворюють на інсульт. Середній вік захворювання інсультом для чоловіків – 62 роки . а для жінок 65 років.
Кожний п'ятий українець помирає від інсульту щорічно або стає залежним інвалідом.
Засідання відбудеться у приміщенні УжНу за адресою: м. Ужгород, пл. Народна
Початок об 11.00