5 запитань лікарю-гінекологу «Закарпатської Ендоклініки»

Опубліковано:

Нова рубрика в EndoClinic! Сьогодні лікар Ольга Риженко відповість на 5 запитань:

1. Коли слід звернутись до гінеколога-ендокринолога?

Гінеколог-ендокринолог займається діагностикою та лікуванням гінекологічних захворювань, що виникають через порушення гормонального фону.

Причинами звернутись є:

  • порушення менструального циклу;
  • поєднання порушень менструального циклу зі збільшенням або зниженням ваги тіла, шкірними проблемами, надмірним ростом волосся на невластивих жінкам ділянках тіла;
  • відсутність вагітності при регулярному статевому житті;
  • підбір і контроль методу контрацепції;
  • якщо жінка вагітна/планує вагітність, а також після пологів – особливо, якщо є діабет.

2. В який день циклу найкраще відвідувати лікаря?

Найкращий час для профілактичного огляду – перші два тижні після менструації.

3. Як підготуватись до прийому?

Два дні перед оглядом не використовуйте вагінальні засоби та утримайтесь від статевих контактів. Ніяких спринцювань робити не потрібно, достатньо просто підмитися зовні. Інтимні зачіски – за бажанням. Наявністю волосся гінеколога ви точно не здивуєте.

Обов’язково візьміть з собою календарик менструацій і результати попередніх обстежень. А ще заздалегідь продумайте список питань, які хочете поставити гінекологу. Аби точно нічого не забути.

4. Чи потрібно відвідувати лікаря, якщо нічого не турбує?

1 раз на рік навіть без наявних скарг ви повинні звернутися до лікаря для профілактичного огляду. Просте обстеження, мазки, УЗД і кольпоскопія допоможуть вам запобігти багатьом захворюванням або виявити їх на ранній стадії.

5. Які гормони обстежити з метою профілактики?

Гормональне дзеркало – додатковий метод обстеження, який має на меті визначити причину вашої проблеми зі здоров’ям. Гормонів є багато, тому тільки лікар може призначити потрібні вам дослідження.

Якщо є скарги – порушення місячних, непліддя тощо – консультуємось з лікарем і обираємо гормони, які на це впливають. Якщо немає скарг – немає і сенсу витрачати час та кошти на непотрібні вам дослідження.

Запис до Ольги Сергіївни за номерами:

+38 (067) 375-60-50
+38 (099) 268-70-28

Про Захід