33 модульних будинки для майже 200 переселенців звели на Закарпатті за сприяння чеських партнерів

Опубліковано:

33 модульні будинки для майже двохсот вимушених переселенців у Середньому, Сваляві та Мукачеві облаштували за сприяння благодійного фонду «Карітас Чеська Республіка». Партнери готові продовжувати співпрацю щодо створення комфортного житла для ВПО в області.

Завершення робіт, які зараз ще тривають, і перспективи започаткування нових проєктів Петро Добромільський – заступник голови Закарпатської ОДА обговорив разом із представниками «Карітас Чеська Республіка».

Благодійний фонд, зокрема, планує профінансувати ремонтні роботи і встановлення каналізаційно-очисних споруд в осередках, де згодом зможуть розмістити людей із зон бойових дій.Петро Добромільський підкреслив, що серед переселенців приблизно 34% – це діти, ще майже 4% – особи з інвалідністю, тому під час облаштування шелтерів варто подбати про найменш захищені категорії населення, створивши для них необхідні умови.

У співпраці з колегами з інших міжнародних організацій роботи на нових об’єктах планують провести до кінця цього року, щоб до зими комфортним житлом забезпечити якомога більше ВПО, зазначила керівниця проєкту «Карітас Чеська Республіка» Наталія Мацькова.

«Обласна військова адміністрація надасть конкретні пропозиції щодо локацій, котрі потребують ремонту і які невдовзі могли б стати затишною домівкою для внутрішньо переміщених осіб», – підкреслив Петро Добромільський.

Заступник голови ОВА також подякував благодійному фонду «Карітас Чеська Республіка» та його українському представництву за надану гуманітарну й іншу допомогу, підтримку нашого краю і висловив сподівання щодо успіху в майбутніх спільних проєктах.

Закарпатська ОВА

Про Захід