128-ма бригада отримала від тячівських волонтерів лазню

Опубліковано:

Громадська організація «Патріоти Тячівщини» передала бійцям 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади лазню на колесах – пересувний комплекс із душовим відділенням, гардеробною частиною й повноцінною сауною.

Лазню привіз у зону бойових дій на Запорізькому напрямку голова ГО «Патріоти Тячівщини» Іван Медвідь разом із помічниками.

«Закарпатська банька» – результат адаптації цивільної вантажівки Nissan під військові потреби у виконанні тячівських майстрів. Це повністю автономний комплекс, виготовлений за сучасними технологіями, але простий і надійний в експлуатації. Його можна використовувати в люксовому або звичайному варіанті. Для люксового зовні влаштована топка для парилки, в якій розпалюють вогнище, підігрівають воду й підтримують потрібну температуру в сауні. До речі, в обшитій деревом парилці за раз розмістяться 6 – 8 бійців. Якщо ж можливості попаритися немає, хлопці можуть просто помитися в душовому відділенні. Зверху на «Закарпатській баньці» встановлений місткий бак для води, його об’єму вистачить, щоб прийняли душ сто чоловік.

Лазневий комплекс обладнаний акумуляторною батарею, зарядним пристроєм для неї та генератором, які незалежні від системи живлення автомобіля. За необхідності прилаштований у спеціальній ніші генератор можна витягнути й використати для інших потреб, наприклад, заряджання телефонів, рацій, подачі світла…

Всередині комплексу все зроблено продумано, ергономічно й комфортно, до послуг бійців є навіть дзеркало з кованим обрамленням.

Окрім «Закарпатської баньки» волонтери привезли 128-й ОГШБр кілька комплектів шин для позашляховиків, закарпатську мінеральну воду, багато смаколиків та домашніх делікатесів.

Це далеко не перша допомога бригаді з боку ГО «Патріоти Тячівщини». Раніше організація виготовила й передала гірським штурмовикам два лазне-пральні комплекси на базі вантажівок (у яких крім душових відділень встановлені пральні машини), а також позашляховики, безпілотники, різноманітне спорядження, продукти тощо.

Бійці 128 ОГШБр щиро вдячні за подарунок, який ще раз нагадує, що ворога можна перемогти тільки спільними зусиллями бойових підрозділів і підтримки тилу.

128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада

Про Захід