100-річчя Д.Є. Задора: в Ужгороді відбувся концерт

Опубліковано:

29 листопада 2022 у великій концертній залі Ужгородського музичного фахового коледжу імені Д. Є. Задора відбувся Святковий концерт студентів та викладачів. Нинішній концерт приурочений відзначенню ювілею Дезидерія Задора та відбувся у рамках Міжнародного фестивалю “Задор-110”.
В житті коледжу 2022 рік є особливим. Він позначений ювілейними датами корифеїв музичного мистецтва, які стояли у витоків формування професійної музичної культури на Закарпатті. Нещодавно, 20 жовтня, ми відзначали 110-ту річницю від дня народження видатного закарпатського композитора, першого директора музичного коледжу – Дезидерія Євгеновича Задора! Багатогранність постаті Д.Задора вражає – композитор, піаніст, диригент, фольклорист, викладач, культурно-мистецький діяч. Діяльність маестро вийшла далеко за межі нашого краю. Він був добре знаний у широких мистецьких колах не тільки України але й закордону. Та де б не перебував Дезидерій Євгенович, він постійно думками та своєю творчістю повертався до рідного Закарпаття, де за волею композитора, в Ужгороді він знайшов свій вічний спокій.
Сьогодні, колектив музичного коледжу з великою шаною та повагою бережемо неоціненні творчі доробки маестро та постійно тримаємо у виконавському репертуарі його спадок від камерно-інструменалних, вокальних до хорових та оркестрових творів.
До 110-ї відзначення ювілею композитора, у музичному коледжі заплано ряд мистецьких заходів, серед яких і нинішній концерт за участі іменитих викладачів та студентів (лауреатів численних престижних міжнародних та всеукраїнських конкурсів).
У програмі концерту гармонійно поєдналися вокальні та інструментальні твори маестро, виразна поетичність та блискуча віртуозність. Кожен виконавський номер був обдарований публікою щирими оплесками.
Висловлюємо вдячність за чудовий святковий концерт талановитим студентам: учасникам ансамблю скрипалів, окремим виконавцям – Ф.Радойчич, Д.Касинець, Є.Титичко, М.Антонову, А.Візавер, К.Ловскій, А.Славич, В.Копинцю, С.Канчій, Д.Макарі, Д.Софілканич, Є.Микович, Ю.Мандзюк та чудовим викладачам, які готували студентів та безпосередньо приймали участь у концерті: народному артисту України П.Матію, заслуженій артистці України О.Хархаліс, заслуженій працівниці культури України М.Сокач, заслуженій працівниці культури України Н.Підгородській, Н.Шіпош, М.Пал, Л.Фалендюк, Ю.Тетерюк-Кінч, Г.Касо, О.Коцан, О.Чундак, І.Томчич, А.Повхан, М.Швах-Пекар, Н.Савченко, М.Лоскоріх та ведучій концерту – музикознавиці Н.Стинич.
Ми щиро вдячні долі, що саме з нашим коледжем у свій час пов’язав Д.Задор своє професійно-мистецьке життя. Нині ми з гідністю та відданістю продовжуємо справу корифея та з шаною носимо ім’я видатного маестро Д. Є. Задора.
До нових зустрічей! Миру нам та перемоги !

Голова циклової комісії “Теорія музики’,
викладач-методист Наталія Стинич

Про Захід