Як заповнити розрахунок коригування до податкової накладної

Опубліковано:

 

У разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) платник податку з метою виправлення помилки може скласти розрахунок коригування до неї.

У такому розрахунку коригування:

у полі “Дата складання” зазначається дата, на яку було виявлено помилку;

у заголовній частині розрахунку коригування – дані із заголовної частини податкової накладної з індивідуальним податковим номером покупця на якого помилково (без факту здійснення господарських операцій) було складено податкову накладну;

у розділі Б – зі знаком “–” (виводяться в “0”) відповідні показники усіх рядків податкової накладної, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ).

При цьому у графі 2.1 “код причини” розрахунку коригування зазначається код “103” (повернення товару або авансових платежів).

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така податкова накладна.

Більше, про коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту можна дізнатися в сервісі “Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс”, перейти на який можна з головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС (дане роз'яснення у категорії 101, підкатегорії 101.15).

Прес-служба Державної фіскальної служби України

Про Захід